01. Február 2020

Soul To Soul


Dátum: 01.02.2020
Prihlášky: ayisiyogacenter@gmail.com

Cena: 
-Všetko spolu 38,-€
-Jednotlivé lekcie:
Ranná yoga 7,-€
Prednáška 7,-€
Vegetariansky a vegansky obed 10,-€
Zvuková terapia 6,-€
yin yogová terapia 6,-€
Shakti Vinyasa flow yoga 7;€
 
Soul to Soul 
All day yoga for you.
Celodenný kurz  yogy s Fredym Ayisim.
Deň, ktorý vám pomôže lepšie pochopiť yogu. 
Možnosť zlepšiť svoju yogovú prax.Myšlienky, ktoré možu pozitívne ovplyvniť váš život.
 
Program:
8:00-9:30 Ranná yoga
-relaxačná meditácia(Vízia svetla)
-dýchacie cvičenie
-cvičenie na rozhýbanie tela
-naštartovanie organizmu
-pozdrav Slnku (Suriyanamaskar)
11:00-12:45 prednáška
-Rozprávanie o historii a   význame yogy
-popis rôznych druhov yogy
-praktické rady kde,kedy a ako praktizovať yogu
13:00 vegetariansky a vegansky obed 
13:45-14:30 Poobedná siesta -možnosť relaxácie a spánku (v sále Samadhi)
14:45-15:45 zvuková terapia(Vierka Ayisi v sále Prema)
16:00-17:00 yin yogová terapia(Vanda Gallo v sále Samadhi)
17:30-19:30
-Shakti Vinyasa flow yoga.
-Shawasana(yoga nidra)
01. Február 2020

02. Február 2020

WORKSHOP TVÁROVEJ YOGY

Datum : 2.2.2020
Čas: 14:00-16:30
Prihlášky: ayisiyogacenter@gmail.com
Cena: 15€

Sukshma Yoga – Tvárová Yoga – nie je len tvárová gymnastika. Ide o spojenie účinných yogových techník ako – aktivácia Marma bodov, Ayurvedská masáž, Prana Yama, Tvárové cviky a Kvantová Terapia.

Na tomto workshope sa budeme intenzívne venovať tvárovým cvikom na všetky partie tváre. Cviky sú vhodné na zredukovanie vrások a pozdvihnutie kontúr tváre. Pripravte sa na poriadnu tvárovú “svalovicu” a veľa smiechu. Naučíme sa tiež dych na rozžiarenie tváre, tvárové masáže a marma terapiu inšpirovanú ayurvedou.

Na workshop je potrebné sa nahlásiť, úspešná registrácia vyžaduje zaplatenie plnej sumy workshopu, nič špeciálne si brať netreba.

Teším sa na vás.

Vanda

 

02. Február 2020

02. Február 2020

WORKSHOP QI GONG s Billym

Dátum: 02.02.2020 
Čas: 14:00
Cena kurzu:
20,-€/osoba

predmet: QI GONG
 
 

Qi-Gong

Qi (chi) je čínske slovo označujúce energiu, vitalitu životnú silu.

Qi Gong je čínske energetické cvičenie staršie viac ako 5000 rokov, Qi Gong alebo aj Chikung – v preklade znamená „práca s energiou“. V Číne sa ním zaoberajú rôzne kliniky, sanatóriá a napríklad aj Akadémia čínskych vied. Počas tisícročí vznikli stovky druhov Qi Gongu, ktoré sa rozlišujú podľa zdravotného zamerania, obdobia a oblasti vzniku.
Pri cvičení Qi Gongu postupne dochádza k dokonalému spriechodňovaniu energetických dráh v tele, čo spôsobuje navyšovanie a skvalitnenie energie v tele a následne jej rovnomerné rozloženie v orgánoch.
To sa prejaví v lepšej funkcii imunitného a lymfatického systému, hormonálnej stabilite, uvoľňovaní problémov chrbtice, odstránení stresu, vnútorného napätia, zlepšení sústredenosti, vnútorného pokoja, spánku, v rozvoji emocionálnej stability a v neposlednom rade vedie k zvýšeniu prirodzenej inteligencie.
Qi gong je ideálnym cvičením pre zachovanie zdravia, vitality a mladistvého vzhľadu. Pravidelné cvičenie udrží Vaše telo i ducha v dobrom stave až do vysokého veku, preto je ideálnym doplnkom života v dnešnom hektickom svete.

Meditácia

Ľudia si častokrát meditáciu predstavujú ako únik z tohto sveta, únik pred problémami a preto, vďaka tejto predstave, k nej tak aj pristupujú. A to je chyba.
Meditácia je vystúpenie z hluku sveta, zo všetkého toho neporiadku a chaosu a privádza nás k jednoduchej a pokojnej mysli bez množstva nepotrebných myšlienok a pocitov, ktoré nám iba zatieňujú jasný pohľad na svet a problémy okolo nás. S takouto čistou mysľou nachádzame okamžité riešenia problémov v našom živote. Meditácia nás uvádza do stavu, kedy prežívame prítomný okamih a pomáha nám ho plne precítiť, tým pádom lepšie pochopiť skutočnosť, že minulosť tu nie je. Teda fakt, že nie je sa prečo trápiť a budúcnosť tu ešte nie je. Dokonca ešte neexistuje, preto sa nie je čoho obávať – je tu iba prítomnosť a tá je takou, akou jej dovolíme byť.
Meditáciou skrotíte Vašu myseľ tak, aby začala pracovať pre Vás a nie proti Vám. Precitnete v zistenie, že žiadne obmedzenia neexistujú. Nahliadnete do Vášho vnútra – na myšlienky a pocity, ktoré sa naučíte kontrolovať a regulovať. Jednoducho povedané, je to spoznanie nášho skutočného JA a precítenie toho Božského, čo do nás bolo vložené už pri zrode.
Meditácia dáva možnosť tomu Božskému v nás, rásť do obrovských rozmerov a tým pádom dáva nový rozmer aj nášmu životu.

Filozofia

spája všetko, čo prinášajú cvičenia qi gongu a meditácie na vedomej úrovni. Pomáha lepšiemu pochopeniu toho čo sa deje a učí novým vzorcom premýšľania, ktoré sú pre šťastný a zdravý život nevyhnutné.

02. Február 2020

08. Február 2020

RIADENÁ MEDITÁCIA s Billym

Dátum:08.02.2020 
Čas: 17:30
Cena kurzu:
10,-€/osoba

predmet: Vedená Meditácia
 
 

Táto riadena meditacia bude zameraná na skludnenie vašeho vnutra, odstrihnutie sa od negativnych myšlienok a nápravu negativnych vzorcov premšlania o sebe a svete v ktorom žijete. Pomôže vám nastoliť príjemné vnútorné ticho a pokoj a stíšiť všetky búrky ktoré sa vo vás odohrávajú. Zároveň má za úlohu vyladiť váš energetický čakrový systém do rovnováhy a odstrániť energetické bloky na urovni emócií. Príďte sa k nám pozitívne naladiť na nastávajúci tyždeň a odlahčiť svoje vnútro od bremien emócii a vzorcov ktoré nepotrebujete. Riadenou meditáciou vas bude sprevádzať Ivan Kubán ktorý sa venuje výuke cvičení a postupov na kultiváciu energie človeka. U nás ho môžete poznať z workshopov ChiKungu

08. Február 2020

09. Február 2020

Kadidlo, dračia krv a živice – liečivá sila stromov

Datum : 09.2.2020
Čas: 16:00
REGISTRÁCIA:
https://forms.gle/rCsFq3j9ki49WqNP8
CENA: 28 Eur

Dračia krv, kadidlo, myrha, masticha, copaiba, kopál, jantár… to všetko sú názvy živíc, pochádzajúcich z posvätných stromov rôznych kultúr po celom svete. Počas tohto workshopu sa budeme venovať práve životnej sile pretekajúcej v žilách stromov. Nie len cudzokrajných, skrýva sa aj v našej borovici, jedli či smreku, dozviete sa ako ju vďačne nazbierať v našich lesoch a aj podomácky spracovať.
Táto vzácna hmota obsahuje množstvo liečivých látok, ktoré pôsobia na našu myseľ aj telo. Naučíme sa, ako sa živica dá využiť pre udržanie zdravia aj podoru liečby dýchacích ciest, trávenia, zubov, prečo je skvelá na hojenie rán a v neposlednom rade aj na uvoľnenie stresu či úzkosti vo forme oleja alebo vydymovadla.

Súčasťou workshopu bude aj výroba ŽIVAČKY – čisto prírodnej korenistej živicovej žuvačky pre zdravie ústnej dutiny a podporu trávenia a VYDYMOVACEJ ZMESI na uvoľnenie mysle.

Budete môcť ochutnávať a na vlastnej koži otestovať účinky spomínaných živíc a porovnať rôzne formy ich extrakcií – esenciálny olej, Co2 extrakt, oleoresin, hydroalkoholický extrakt, vývar aj olej či masť.

Informácie podávané na tomto workshope sú podložené dlhoročným štúdiom lektorky a odkazmi na vedecké články, ktoré dostane každý účastník vo forme študijných materiálov na email.

=========================
REGISTRÁCIA:
https://forms.gle/rCsFq3j9ki49WqNP8
Registrácia vopred je nutná z dôvodu prípravy surovín.
CENA: 28 Eur
=========================


Workshopom sprevádza:
VERONIKA REPKOVÁ
zakladateľka projektu Herbárium, celou dušou aj srdcom bylinkami obrastená slobodná mamička 7 ročného Šimonka, grafická aj permakultúrna dizajnérka, podporujúca ekologické projekty, farmársko-remeselnícke trhy, tvorivosť, sebestačnosť a blízkosť k prírode. Rada svoje cesty po svete spája s poznávaním skúsených bylinkárov, lokálnych liečivých bylín a tradičných spôsobov ich spracovania. O svoje skúsenosti a vedomosti sa delí nie len na svojom webe. Počas roka ju môžete nájsť prednášať zdarma na kreatívnych a ekologických festivaloch, v lete usporadúva bylinkové kurzy v okolí Zaježovej a počas chladnejších mesiacov praktické workshopy vo viacerých mestách na západnom Slovensku. https://www.herbariumprojekt.sk/

09. Február 2020

19. Február 2020

Akroyoga kurz pre začiatočníkov

Dátum: 19.02.2020 – 25.03.2020
Čas: Stredy o 19:30 hod
Cena kurzu: 48,-€/osoba

Prihlášky: AcroAyisi@gmail.com
predmet: akroyoga
 

Daruj svojej polovičke, prípadne sebe originálny darček na valentína – zmysluplne strávený čas na akrojoge. Či už vezmeš frajera, partnera, alebo prídeš sám / sama tento kurz je ideálna možnosť ako spoznať akrojogu – kombináciu akrobacie, jogy a umenia. Počas šiestich lekcií sa naučíš základy tohto umenia, na konci kurzu sa naučíme spoločnú zostavu – video zostavy je zverejnené v udalosti:-) )

Cvičí sa v trojiciach alebo štvoriciach, takže prísť môžete s partnerom, ale aj sami – na akrojoge si určite nájdete veľa rovnako zmýšľajúcich kamošov.

Pokiaľ sa obávaš, či by si to zvládol, neboj, kurz je vhodný aj pre úplných začiatočníkov, ktorí nemajú skúsenosti s jogou ani žiadnym iným športom, stačí mať len chuť a čas! Uvidíš, že prekvapíš seba aj okolie, čo všetko dokážeš.

*v prípade otázok, alebo nejasnosti aj tel. číslo: 0917 833 050 (najlepšie WhatsApp, alebo sms)

Pokiaľ zaplatíš úhradu za kurz do 10.2.2020 ako darček máš počas trvania kurzu vstup na nedeľné jam session zdarma, t.j. acro môžeš trénovať dva krát do týždňa.

19. Február 2020

07. Marec 2020

INNER DANCE – hudobná ceremónia

Dátum: 07.03.2020
Čas: 19:00
Miesto: Ayisi Yoga Center, Mliekarenská 10, Bratislava
Vstupenky: www.kvetzivota.net

MAOK a MITSCH so špeciálnym hosťom SASCHA ´ Cellist

Pozývame Vás na hudobno-tanečnú ceremóniu, ktorou vás prevedie trio MAOK – MITSCH KOHN so špeciálnym hosťom SASCHA ´Cellist. Toto hudobné spojenie vzniklo náhodne nedávno na jednom európskom letnom festivale. Hoci každý z nich je sám o sebe jedinečný vo svojej improvizačnej tvorbe, spolu vytvárajú ešte ďalší hudobný rozmer.

Umelci Vás prevedú hudbou v niekoľkých vlnách. Od rytmickej tanečnej, počas ktorej môžete nechať svoje telo len tak plynúť a dovoliť si uvoľniť fyzické aj psychické napätie, až po meditačno-relaxačnú časť, kde sa môžete nechať previesť exkurziou do hlbín vášho vnútra.

Opísať krásnu hudbe je ako spievať o pestrých farbách, preto Vás radšej pozývame tento hudobný zážitok precítiť na vlastnej koži.

Maok, spevák a gitarista a skladateľ je priekopníkom relaxačnej hudby na Slovensku a v Čechách. Hudbe sa venuje viac ako dvadsať rokov, a považuje ju za neoddeliteľnú súčasť svojho života, rovnako ako najviditeľnejšiu podobu svojho vnútorného prejavu. Svoju tvorivosť necháva voľne plynúť a neobmedzuje sa len na určitý žáner. O jeho hudbe sa hovorí že je mystická, liečivá, otvára srdce a prevádza ľudí vnútornými priestormi. Okrem klasických koncertov organizuje aj koncerty na ležanie a spanie, na ktorých hrá ľuďom do snov. Mimo koncertovania píše skladby pre divadelné a tanečné predstavenia a filmy. Jeho hlavnou inšpiráciou je život sám, vo všetkých jeho podobách a farbách.

Mitsch Kohn je nemecký skladateľ, producent a klavirista. Jeho najvyšším zámerom je cítiť a preniesť esenciu hudby. Ako hudobník zo srdca, jeho najväčšou vášňou je energia, ktorá sa vytvára počas tvorenia hudby. Na klavíri hrá už od detstva, a už v mladosti objavil slobodu improvizácie, a písaním vlastných skladieb vyjadruje svoje vlastné hudobné cítenie.

Alexander Sascha Vaymer je čelista pôvodom zo Sibíru. Počas sólo koncertov sprevádza svojich poslucháčov zvukovou cestou. Na čele s pomocou loopera vytvára rôzne zvuky, od bublinkových cez rytmické a expresívne až po i jemné krehké a vlnivé. Harmonické pasáže sprevádzané elektronickým beatom sa postupne rozvíjajú až živá hudba zaplní celú sálu. Saschova hudba je intuitívna, na každom koncerte vytvára nové melódie a každé jeho predstavenie je jedinečné.


Vstupenky: www.kvetzivota.net

Early bird do 6.1. – 20 EUR
od 7.1. do 5.3. – 25 EUR
na mieste – 30 EUR

Tešíme sa na Vás
S láskou
Kvet Života & Martin Maok Tesák
 


 

07. Marec 2020

08. Marec 2020

Handbalancing Workshop s Michalom Barbierom

Dátum: 08.03.2020 
Čas: 10:00-13:00
Cena kurzu:
40,-€/osoba
70,-€/2 osoby
90,-€/3 osoby

predmet: Handbalancing
 
 

Kurz je určený pre všetkých nadšencov pohybu, ktorí by chceli spoznať svet dole hlavou.
Počas workshopu si prejdeme začiatočnícke prvky ako sú výdrže na rukách a prípravné cviky a techniky.
Výplňou worshopu bude ta isto práca na mobilite a flexibilite, ktorá je v rámci handbalancingu alfa omega 🙂
Našim cieľom bude postupne získať základné vedomosti a zručnosti na to aby sme sa naučili správnu stojku bez opory a chôdze a aby sme vedeli časom nadviazať na zložitejšie prvky .

Je určený tiež pre cvičencov, ktorí už dokážu ovládať stojku bez opory minimálne na 30 sekúnd.
Akonáhle máme tento základ zvládnutý, tak môžeme pomaly začať pracovať na polohách a pohyboch, ktoré sú náročnejšie.
Sú to rôzne výtlaky do stojky, polohovanie, pohybovo orientačné techniky, stojka na jednej ruke a iné elementy, ktorými si vieme obohatiť náš tréning.
Hlásiť sa môžete na ayisiyogacenter@gmail.com

08. Marec 2020

KALENDÁR PODUJATÍ