KALENDÁR PODUJATÍ

15. Marec 2019

KIRTAN – Piesne srdca

Dátum: 15.3.2019
Čas: 19:30
Vstupné:7€

Miesto: Ayisi Yoga Center
Mliekárenská 10, budova Coop produkt Slovensko.
*Kapacita  je obmedzená, preto vás prosíme, aby ste sa záväzne prihlásili

Čaká nás nádherný Kirtan s anjelskou Soleou a jej priateľmi. Na začiatku krátky workshop kde sa spoločne “naladíme” a potom spev či už zvnútra alebo aj nahlas.

Pocestujeme spolu s našimi piesnami do rôznych kútov planéty. Začneme v Indii a cez krásne silné liečivé mantry z tradície kundalini yogy sa prespievame až do južnej Ameriky k indiánom. Popri jemnom ukulele zaznejú v tento večer kachon, tabla, didgeridoo, silne vibrujúci šamanský bubon, aj iné ušiam a telu lahodiace nástroje. Kto bude cítiť, môže sa pridať svojím hlasom a posilniť energiu kruhu, roztiahnuť duši krídla a rozvibrovať spoločne s nami priestor.

Tešíme sa na vás.

 

15. Marec 2019

16. Marec 2019

ZORALATES so Zorou Czoborovou

Dátum: 16.3.2019
Čas: 10:00
Vstupné:12€

Miesto: Ayisi Yoga Center
Mliekárenská 10, budova Coop produkt Slovensko.
*Kapacita  je obmedzená, preto vás prosíme, aby ste sa záväzne prihlásili
Prihlásiť sa môžete ONLINE na: https://www.zoralates.sk
Ak by ste mali akékoľvek technický problém alebo nevedeli spraviť rezerváciu ONLINE napíšte nám mail na office@zoracentrum.sk

Ani v Marci nebude chýbať tradičný Zoralates so Zorou Czoborovou!

Už v sobotu 16.03.2019 zhodíme kilá a posilníme naše telo! 💪👏 Zora sa na vás všetkých teší o 10:00 hod.

16. Marec 2019

23. Marec 2019

Workshop cvičenia QI GONG

Dátum: 23.3.2019
Čas: 14:00
Vstupné:18€
Prihlášky: ayisiyogacenter@gmail.com

Miesto: Ayisi Yoga Center
Mliekárenská 10, budova Coop produkt Slovensko.
*Kapacita  je obmedzená, preto vás prosíme, aby ste sa záväzne prihlásili

Jedinečný workshop cvicenia QI GONG je spojením vybraných cvikov, meditácií a filozofie zo starej Indie a Číny.
Je navrhnutý tak, aby bol čo najjednoduchší a bez obmedzenia ho mohol vykonávať každý, ale zároveň, aby mali čo najvyšší pozitívny účinok a vplyv na zdravie a celkový život človeka.

Qi (chi) je čínske slovo označujúce energiu, vitalitu životnú silu.

Qi Gong je čínske energetické cvičenie staršie viac ako 5000 rokov, Qi Gong alebo aj Chikung – v preklade znamená “práca s energiou“. V Číne sa ním zaoberajú rôzne kliniky, sanatóriá a napríklad aj Akadémia čínskych vied. Počas tisícročí vznikli stovky druhov Qi Gongu, ktoré sa rozlišujú podľa zdravotného zamerania, obdobia a oblasti vzniku.
Pri cvičení Qi Gongu postupne dochádza k dokonalému spriechodňovaniu energetických dráh v tele, čo spôsobuje navyšovanie a skvalitnenie energie v tele a následne jej rovnomerné rozloženie v orgánoch.
To sa prejaví v lepšej funkcii imunitného a lymfatického systému, hormonálnej stabilite, uvoľňovaní problémov chrbtice, odstránení stresu, vnútorného napätia, zlepšení sústredenosti, vnútorného pokoja, spánku, v rozvoji emocionálnej stability a v neposlednom rade vedie k zvýšeniu prirodzenej inteligencie.
Qi gong je ideálnym cvičením pre zachovanie zdravia, vitality a mladistvého vzhľadu. Pravidelné cvičenie udrží Vaše telo i ducha v dobrom stave až do vysokého veku, preto je ideálnym doplnkom života v dnešnom hektickom svete.

Meditácia
Ľudia si častokrát meditáciu predstavujú ako únik z tohto sveta, únik pred problémami a preto, vďaka tejto predstave, k nej tak aj pristupujú. A to je chyba.
Meditácia je vystúpenie z hluku sveta, zo všetkého toho neporiadku a chaosu a privádza nás k jednoduchej a pokojnej mysli bez množstva nepotrebných myšlienok a pocitov, ktoré nám iba zatieňujú jasný pohľad na svet a problémy okolo nás. S takouto čistou mysľou nachádzame okamžité riešenia problémov v našom živote. Meditácia nás uvádza do stavu, kedy prežívame prítomný okamih a pomáha nám ho plne precítiť, tým pádom lepšie pochopiť skutočnosť, že minulosť tu nie je. Teda fakt, že nie je sa prečo trápiť a budúcnosť tu ešte nie je. Dokonca ešte neexistuje, preto sa nie je čoho obávať – je tu iba prítomnosť a tá je takou, akou jej dovolíme byť.
Meditáciou skrotíte Vašu myseľ tak, aby začala pracovať pre Vás a nie proti Vám. Precitnete v zistenie, že žiadne obmedzenia neexistujú. Nahliadnete do Vášho vnútra – na myšlienky a pocity, ktoré sa naučíte kontrolovať a regulovať. Jednoducho povedané, je to spoznanie nášho skutočného JA a precítenie toho Božského, čo do nás bolo vložené už pri zrode.
Meditácia dáva možnosť tomu Božskému v nás, rásť do obrovských rozmerov a tým pádom dáva nový rozmer aj nášmu životu.

Filozofia
spája všetko, čo prinášajú cvičenia qi gongu a meditácie na vedomej úrovni. Pomáha lepšiemu pochopeniu toho čo sa deje a učí novým vzorcom premýšľania, ktoré sú pre šťastný a zdravý život nevyhnutné.

23. Marec 2019

31. Máj 2019

YOGA POBYT – Kambodža a Thaisko 2019

Dátum: 31.5.2019(alebo 2.6.2019) do 14.6.201

 
 
Po minulo ročných úspešých yógových sústredeiach a výletoch do Kambodže (Angkor Vat) a Thajska (ostrov Koh Samui) opať organizujeme túto zábavnú, dobrodružnú a spoznávaciu cestu aj v roku 2019. Zo svojich predošlých ciest do týchto krajín máme veľa rôznych zážitkov a skúsenosti. 
Rádi by som sa o ne podelili s pozitívnymi ľuďmi, ktorí milujú nádhernú prírodu a cvičenie. 
Celý výlet bude rozdelený na dve časti.Záujemci si môžu vybrať z dvoch možností.
*1.verzia:
 Zájazd do Kambodže a Thajska.
Odlet z Viedne 31.mája o 18:35 hod.Prílet do Kambodžského mesta Siem Reap 1.juna miestneho času o 14:05 hod. Odlet do Thajska (ostrov Koh Samui) 3.júna o 9:45 hod. Prílet na Koh Samui 3.júna o 12:40 hod.
Odlet späť domov 13.júna 21:50 hod. Prílet do Viedne 14.júna 8:35hod.
Počas pobytu v Kambodži návšteva unikátneho divu sveta Angkor Vat. Je považovaný za najrozľahlejší náboženský komplex na svete. Svojou mystickou a starobylou atmosférov bude tento zážitok určite jedným z najsilnejších momentov vo vašom živote. 
Momentálna cena letenky:
1015€
(Cena je samozrejme pohyblivá podľa dátumu zakúpenia a na základe ponuky leteckej spoločnosti)
Cena bez letenky za zájazd:
1000 €
 V cene je zahrnuté:
* transfer z letiska na hotel a späť na letisko
* lokálna doprava (prenájom jeepov a pohonné hmoty)
*  ubytovanie V Kambodži a v Thajsku
* Jednodňové vstupné do Angkor Vatu 
* tréningy
* sprievodcovské služby 
 
Ubytovanie v Kambodži:
Somadevi Angkor Boutique & Resort http://www.somadeviangkorboutique.com/home.html
 
*2.verzia:
Zájazd iba do Thajska
 Odlet z Viedne ‪2.júna‬ o 18:35 hod.
Prílet do Thajska (ostrov KohSmui) ‪3.júna  miestneho času ‬ o 13:45 hod.  
Odlet späť domov 13.júna 21:50 hod. Prílet do Viedne 14.júna 8:35hod
Momentálna cena letenky:
770€
(Cena je samozrejme pohyblivá podľa dátumu zakúpenia a na základe ponuky leteckej spoločnosti)
Cena bez letenky za zájazd:
700.- €
 V cene je zahrnuté:
* transfer z letiska na hotel a späť na letisko
* lokálna doprava (prenájom jeepov a pohonné hmoty)
* ubytovanie 
* tréningy
* sprievodcovské služby
 
Na nádhernom ostrove KohSamui budeme absolvovať výlety na úžasné turistické atrakcie ostrova. Okrem turisticky známych destinácií vás zoberiem aj na moje obľúbené miesta (krásne vyhliadkové miesta v kopcoch v džungli na skalách, pri vodopádoch alebo prázdne široké pláže s jemným pieskom so šikmými palmami skláňajúcimi sa nad čistým morom).
Cvičenie yogy bude 2-3krát denne.
Program výletov a tréningov bude dobrovoľný, takže kto sa nebude cítiť na niektoré spoločné aktivity, môže si zvoliť svoj vlastný program. Na ostrove je veľké množstvo aktivít. Sú tam samozrejme aj väčšie, turisticky populárne pláže s množstvom reštaurácií, barov, plážových predavačov, vodných skútrov a podobných dovolenkových atrakcií. My budeme ubytovaní na pláži mestečka nazývanom Lamai beach. Od mora budeme vzdialení asi 900 m.Je to tiež pomerne rušná časť ostrova. To znamená, že budete mať možnosť spoznať aj typickú stránku Thajského nočného života,zábavy a nakupovania. Samozrejme nie v takom veľkom merítku ako v Bangkoku, Patai či Phukete, ale ako vzorka to bude iste stačiť.
Najkomerčnejšie miesto v tomto smere a zároveň najväčšie mestečko a pláž na Koh Samui je Chaweng beach. Je vzdialená od miesta nášho pobytu asi 15 km. Tu sa určite vyžije každý, kto chce kúpiť suveníry, oblečenie, vychutnať si všetky druhy Thajských masáži, zabaviť sa v moderných krásnych kluboch, pozrieť si zápas Muai Thai, či posedieť si v chill-outových baroch a kaviarňach.Thajsko ako krajina je neuveriteľne kontrastná. Dva hlavné dôvody prečo ju navštevuje ročne milióny návštevníkov z celého sveta sú: 1.nočný život, nespútaná zábava a 2.objavovanie úžasnej prírody a tradičnej kultúry. Zámerom našej plánovanej cesty však bude ten druhý dôvod. 
V rámci sústredenia sa bude konať aj dobrovoľný jednodňový výlet na prekrásny ostrov Koh Tao – Koh Nangyuan – ktorý je vyhodnotený ako jeden z desiatich najkrajších ostrovov sveta.
Cena cca 50 ,- € nieje zahrnutá v cene zájazdu.
 
Ubytovanie:
The Spa Garden
104/1 Moo3, Maret, Tambon Maret, Koh Samui, Chang Wat Surat Thani 84310
Druh ubytovania: hotelové izby pre 2 osoby. Veľmi pekne miesto.K moru cca 10min. Krásny priestor v areáli, kde sa dá aj cvičiť.K štandardnému vybaveniu izieb chladnička, klimatizácia a wifi. V čase nášho pobytu bude prakticky takmer celý hotel vyhradený pre našu skupinu. Súčasťou sú raňajky K dispozícií je aj bazén a lounge bar zariadený v Zen štyle. (Niekedy sa bude cvičiť aj pri bazéne)
Jednotlivé izby sú pre dve osoby. Naším „hlavným stanom“ zázemím a meeting pointom bude slovenská reštaurácia a internetová kaviareň Pressburg coffe v centre Lamai beach, ktorej majitelia sú Slováci (www.kohsamui.sk)
 
Stravovanie bude na vlastnú päsť. Celá oblasť je doslovne preplnená reštauráciami a kuchyňami. Výber stravy je veľmi rozmanitý. Okrem typickej Thajskej kuchyne máte na výber všetky možné svetové kuchyne a špeciality. Obrovský výber morských plodov, rozličné druhy exotického ovocia alebo vegetariánske jedlá. V bežnej domácej reštaurácií sa dá veľmi dobre naobedovať asi za 2 – 3 Eur. V naozaj luxusnejších podnikoch sa najete za cenu približne do 10 Eur. Na každom kroku nájdete obchody s potravinami (7 Eleven a Family mart) a nachádzajú sa tam taktiež 2 mega veľké obchody Lotus Tesco.
 
Zdravotná staroslivosť na Koh Samui je niekoľko nemocníc so špičkovým zariadením a lekárskou starostlivosťou. Thajsko je svetoznáme vysokou medicínskou úrovňou. Pred cestou doporučujeme, aby ste sa dali individuálne poistiť. Tak ako je Thajská medicína a starostlivosť kvalitná, tak je aj pre našinca drahá. Lekáreň je na každom kroku. Pred cestou na Koh Samui sa nemusíte dať očkovať.
 
Počasie na Koh Samui v júny je veľmi príjemné, pekné a samozrejme teplé. Pretože je to však ostrov v tropickej oblasti, môže nás kedykoľvek nečakane prekvapiť krátkodobá búrka.
 Doprava:
Pohybovať sa budeme skupinovo na prenajatých jeepoch s korbou. V Thajsku sa jazdí na ľavej strane a autá majú volant na pravej strane. Prosím, ak ste skúsení šoféri, dajte mi určite vedieť. Pre jednotlivcov je možné prenajať si skúter. Stojí cca 200 Bath/1 deň. (4,33 Eur – tento poplatok nie je zahrnutý v celkovej sume zájazdu) V prípade záujmu sa mi vopred nahláste.
 Časový posun:
V Thajsku je o 6 hodín viac ako na Slovensku
 
Letenku a poistenie si rezervujete a zakúpite u kontaktnej osoby:
 
Katarína Jecková
Geo Travel +  s.r.o
Černyševského  40,
851 01 Bratislava
 Je veľmi dôležité rozhodnúť sa čo najskôr, pretože cena letenky môže byť nestabilná a môže každým dňom stúpať.
Samozrejme stále bude možné prihlásiť sa a kúpiť si letenku aj tesne pred odletom, ale s rizikom vyššej ceny a iného času odletu a príletu ako celá skupina. Taktiež potrebujeme čo najskôr záväzne rezervovať ubytovanie. Preto ešte raz zdôrazňujeme, prihlasujte sa čo najskôr.
Keď budete mať zabezpečenú letenku, zvyšná časť peňazí sa bude platiť priamo mne alebo bankovým prevodom. Podrobné informácie obdržíte po prihlásení sa na výlet na emailovej adrese fredy1_2000@yahoo.com.
 
Spoločné informačné stretnutie pred výletom:
19.5.2019 o 15:30 hod. v Ayisi Yoga Center, Mliekárenská 10 Bratislava v budove Coop produkt Slovensko na 6. poschodí.
31. Máj 2019