INŠTRUKTORI

Nech Yoga prinesie zdravie vášmu telu, mier mysli a radosť duši.
Hari Om
Pondelok 18:30-20:00
Utorok 17:30-19:00
               19:30-21:00
Streda : 18:30-20:00
Štvrtok : 17:30-19:00
                  19:30-21:00
Piatok : 18:30-20:00
Nedeľa : 17:00 - 18:30

 

Fredy Ayisi

-

Creative yoga

billybw


Ivan už vo svojom útlom veku 13 rokov okúsil silu meditácie a energetických cvičení pod vedením svojho prvého učitela a mentora Miroslava Švického dnes známeho ako Žiarislav. Pod jeho vedením sa venoval energetickému cvičeniu štyroch živlov a meditatívnej hre na staroslovenskú píštalu koncovka a bubon a vo svojich 15 nastich rokoch absolvoval aj chôdzu po žeravom uhlý. V knihe Čaro Štyroch živlov nájdete aj urivok citacie od vtedy 16 ročného Ivana kedy popisoval svoj pohlad na cvičenie 4 živlov a tiež ho môžete počuť hrat na bubon a koncovku na jednom z prvých albumov od Žiarislava z konca 90 rokov mineleho storočia.
S nástupom puberty mal velke nutkanie samoprejavu a uchvátila vtedy ešte nie tak známa a rozšírená kultúra Hiphop a ako hudobný producent už v roku 2005 podpisal zmluvu s velkym hudobným vydavatelstvom a jeho život sa začal točiť okolo produkcie hudby a DJského a koncertneho hrania ktorému sa venoval naplno viac ako 10 rokov pod umeleckym menom Billy Hollywood kde patril medzi TOP. Toto obdobie popisuje ako zásadné v pochopení samého seba kde ani peniaze ani pomyselná sláva neprináša skutočné štastie a dostane vás do kolobehu neštastia. Celú svoju cestu popísal v roku 2017 po dvoch rokoch od ukončenia svojho posobenia na hudobnej scene vramci turne prednášok po slovensku a čechách s názvom "Billy Hollywood Vs. Ivan Kubán".
Rok pred ukončením kariery Dja plného alkoholu a večierkov vďaka tažkej chorobe, sa dostal znova naplno k meditáciám a energetickým cvičeniam Qi Gong vdaka ktorím ako by sa znova našiel a naviazal v podstate na to čo sa už naučil ako ešte 14 ročný a dalej to vďaka Qi Gongu rozvíjal. Po troch rokoch cvičení dostal povolenie liečiť s velmi dobrími vysledkami ale venoval sa tomu iba asi rok počas ktorého pochopil že jeho cesta tade nevedie pretože prestal mať čas na samého seba a znova ako by sa rútil do vlastnej záhuby a ovela vačší vyznam mu dávalo naučiť ludí ako si majú sami udržiavať svoje zdravie a aby prestali hladať veci a riešenia z vonka ale začali hladať v sebe. K dnešnému dňu sa Ivan primárne venuje vyučovaniu Qi Gongu a roznym inym druhom a smerom energetických cvičení, meditáciám a riadeným meditáciam kde sa snaží v ludoch prebudzať ich vnútro a pomocť im nájst ich vlastný životný potenciál a silu. Svoje hudobné nadanie pretransformoval a dnes sa venuje skladaniu meditačnej a frekvenčnej hudby ktorá ma za úlohu pomáhať ludom.
Sobota: 14:00 - 16:30
                 17:30 - 19:30

 

“Yoga sa postupom času stala úplnou súčasťou môjho každodenného pracovného aj osobného života. Našla som postredníctvom nej hlbšie prepojenie do svojho vnútra a do okolitého sveta zároveň. Je to môj životný zámer a napĺňa ma, že napomáham aj druhým ľuďom viesť pokojnejší, zdravšia a šťastnejší život. “

Inštruktorka yogy

Zakladateľka konceptu INSPIRIT YOGA

Lifestyle blogger

Na Slovensku aj v zahraničí pôsobí primárne ako inštruktorka yogy. V rámci Inspirit agentúry, ktorú založila, sa venuje výučbe verejných,  súkromných a korporátnych tréningov a workshopov. Taktiež organizuje pobyty a exotické sústredenia v krajinách ako Bali, Thajsko, Zanzibar a Maldivy. Prednáša a venuje sa  písaniu lifestyle-ových blogov.

Sociálne siete:

instagram/ vierka_ayisi
facebook/ inspirit agency
www.inspiritagency.com
Youtube/ inspirit agency

Video linky:

https://www.youtube.com/watch?v=dsQggPhMspU&t=166s
https://www.youtube.com/watch?v=7DTWs2fY9pc
https://www.youtube.com/endscreen?v=lkCNjQcR73U&video_referrer=watch
https://www.youtube.com/watch?v=0wgvzWRe1Hg

Utorok : 19:00-20:30
Štvrtok : 19:00-20:30

 

Yoga znamená spojenie. Pre mňa to znamená aj zmenu. Yoga mi ukázala cestu, ako zmeniť svoj pohľad na každodenný život, pomohla mi vyliečiť všeličo na tele aj na duchu. Stala sa každodennou súčasťou môjho života. V tejto uponáhľanej a vystresovanej dobe je dobré nájsť si chvíľu pre seba, stíchnuť a započúvať sa do ticha. Ponoriť sa hlboko do svojho vnútra a nachádzať pokoj v tomto nepokojnom svete.Teším sa na Vás, príďte zregenerovať svoje telo, vyčistiť myseľ a upokojiť svoju dušu.


Sobota : 9:00-10:30

 

Magda Jarkovská

-

Back care yoga

Yoga je neoddeliteľnou súčasťou Katkinho života. 

Od malička sa venuje pohybu v rôznych oblastiach. Ako dieťa chodila na tanečnú, neskôr tancovala v rôznych tanečných súboroch, až sa raz náhodou počas štúdia na vysokej škole ocitla v yogovom centre Fredyho Ayisiho. Yoga jej spočiatku nič nehovorila, myslela si, že ide o strečing. Jej prvá hodina yogy s Tatianou Letenayovou, nikdy nezabudne. Tam vznikla láska na prvý pohľad a túžba sa stať inštruktorkou yogy.

Od vtedy intenzívne chodila na yogy rôzneho druhu. Uplynulo od vtedy približne osem rokov a láska k yoge a poznaniu stále rastie. V roku 2019 absolvovala inštruktorský kurz I. stupňa v Bratislave pod vedením Európskej Jogovej Akadémie, ktorý určite nie je posledným. 

Hlavným cieľom na hodinách yogy je šíriť poznanie o yoge, učiť ľudí nie len prakticky správne precvičovať ásany, ale najmä milovať svoje telo a dušu, vnímať jemné energie, ktoré okolo nás sú, šíriť lásku z vnútra von a naopak naučiť sa ju aj prijímať. 

Katkine hodiny sa vyznačujú dynamickým prechodom rôznych ásan a preto ide skôr o flow dynamickú yogu. Je vhodná pre začiatočníkov ale aj pre mierne pokročilých. 

Je sa na čo tešiť

Katka Sádovská

-

Dynamic Yoga

Tana-2-web

Na mojich kreatívnych hodinách yogy si precvičíte celé telo, pouvoľňujete všetky svaly vrátane celej chrbtice, krčnej chrbtice a krížovej oblasti a zároveň ich aj posilníte. Zbavíte sa stresu a napatia nazbieraného za celý deň. Hodiny sú určené pre začiatočníkov, ale na svoje si prídu určite aj mierne pokročilí.
Pondelok : 17:00-18:30

 

 

Tatiana Letenayová

-

Dynamic Power Yoga

K yoge ma priviedol Fredy  pred mnohými rokmi. Išla som na jeho hodiny so zámerom zlepšiť si telesné zdravie. Už v začiatkoch som vedela, že sa yogy nechcem vzdať pre pocit duševnej vyrovnanosti a zdravia, ktoré som ňou získavala.

Môj učiteĺ Fredy a yoga natoľko ovplyvnili môj život a inšpirovali ma, že sa stala mojou záľubou a zároveň prácou. Dnes som inštruktorkou yogy a stále vášnivou žiačkou

Pondelok : 19:00-20:30
Streda : 19:00-20:30

 

Viera Homolková

-

Flow yoga

jana-instruktorkaBW

Pohyb je pre mňa neoddeliteľnou súčasťou od detstva a neviem si bez neho predstaviť svoj život. Ako aktívna športovkyňa som pre 5 rokmi objavila čaro yógy, ktorá mi ukázala inú formu pohybovej aktivity, ako aj duchovný rozmer, ktorý ma významným spôsobom nasmeroval na mojej vlastnej ceste yógy. Môj záujem o yogu narastal a zásadný prielom nastal keď som začala cvičiť pod vedením môjho učiteľa Fredyho Ayisiho. Absolvovala som kurz inštruktora I. a II. stupňa pod jeho záštitou, pravidelne sa zúčastňovala jeho tréningov 6x do týždňa. Moja túžba po zdokonaľovaní sa na yógovej cesta rástla každým dňom. Pravidelne sa zúčastňujem na workshopoch yógy, kde získavam vedomosti a praktické skúsenosti iných učiteľov yógy, ktoré aplikujem do svojej yogovej praxe a som pripravená ich odovzdať aj Vám na svojich hodinách Základy Hatha Yogy.
Utorok : 17:30-19:00
Streda: 17:00-18:45
Nedeľa: 10:00-11:30

nat2

Od malička sa venuje rôznym druhom športu, no najšťastnejšia je vo vode a v prírode, kde sa cíti slobodná. K joge ju priviedla aj skolióza chrbtice, ktorá sa postupne pravidelným cvičením zlepšila. S láskou k športu vyštudovala FTVŠ UK v Bratislave, kde si začala čoraz viac uvedomovať, že regenerácia po výkone je neoddeliteľnou súčasťou, ktorou by sme mali uvoľniť nie len telo, ale aj myseľ. Práve vďaka tomuto spojeniu objavila čaro masáže, čo ju viedlo k absolvovaniu rekvalifikačného masérskeho kurzu športovej masáže v Prahe.
Má radosť, keď môže pomáhať druhým, a verí, že v Ayisi Yoga centre sa jej podarí nabrať skúsenosti a skĺbiť príjemné s užitočným.

Natália Flaugnatti

-

Masáže

Sujit sa narodil v indickej Kerale ktorej sa zvykne hovoriť “Gods own place” v preklade “Boží domov”.  Jedno z najkrajších miest na svete bolo i Sujithovým domovom, ale aj miestom kde nadobudol vzťah yoge a získal svoju početné znalosti a schopnosti.  Dlhé roky študoval po boku špičkových yogových osobností nielen yogu ale aj Ajurvédsku medicínu.  V Kerale pôsobil od roku 2011 centre Vedanta. Potom sa rozhodol cestovať a rozšíriť svoje pôsobenie do Európy kde učí a pôsobí dodnes. Spomedzi mnohých krajín mu učarovalo aj Slovensko pretože – ako sám hovorí – sú tu láskaví a dobrí ľudia.  Na jeho hodinách zažijete veľmi tradičnú yogu, ktorá sa praktikuje na juhu Indie. Sujith dáva veľký dôraz na správne prevedenie asán a terapeutické účinky yogy. Tiež organizuje početné poznávacie pobyty po celom svete. Je to človek ktorý vyniká múdrosťou a skromnosťou, otvorenosťou a precíznosťou. Presne tieto kvality a mnoho dalších predvedie na svojej hodine. Je sa načo tešiť
Učí formou Workshopov, ktoré vždy avizujeme

danka

Joga je neoddeliteľná súčasť Dankinho života už vyše 10 rokov. Počas tej doby mala rôzne podoby, zo začiatku bola len fyzické cvičenie, neskôr meditácia v pohybe, inokedy forma učenia sa trpezlivosti a pokory. Mnohé poznatky o joge získala počas medzinárodného inštruktorského kurzu v indickom meste Rishikesh, ako aj počas ďalších pobytov v Indií, ktorá ju neustále láka.

Keď sa neskôr stretla s akrojogou, úplne ju očarila. Predstavuje totiž perfektnú kombináciu práce tela a mysle, prostredníctvom ktorej dokáže každý neustále posúvať svoje limity. Akrojoga je podľa Danky ideálna príležitosť ako sa naučiť dôverovať sebe aj druhým a zároveň súčasne nájsť a zlepšovať vlastnú rovnováhu, nie len pri jednotlivých pozíciach, ale aj vo svojom vnútri.

Piatok 19:00 - 20:30
Nedeľa 17:00 - 19:30 

Danka Zacharová

-

AkroYoga

lenka

Piatok 19:00 - 20:30
Nedeľa 17:00 - 19:30 

Lenka

-

AkroYoga

bw

Cvičenie yogy a jej filozofia  je Vande blízka už od ranného veku. Oboznámila ju s ňou jej matka ešte počas prvých rokov jej života. Tá je do dnešného dňa zanietená prívrženkyña yogy. Vanda zasvätila svoj život rozširovaniu posolstva yogy a už viac ako 6 rokov sa yoge nepretržite venuje. Najdôležitejšie poznatky a svoj učiteľský výcvik ziskala v Indickom meste Rishikesh, kde strávila niekoľko mesiacov po boku svojho Indického guru (učiteľa) Dinesha Chandera – priameho žiaka áčaryu Yoganandu. Kvôli neustálemu vzdelávaniu Indiu navštevuje v pravidelných intervaloch. Nachádza tam pokoj a jednotu dôležitú pre uchovanie a upevnenie svojej yogovej praxe a rozšírenie obzorov.

Venuje sa Hatha Yoge, Yin Yoge, Prana Yame, energetickým cvičeniam a veganskej životospráve. Yoga je, ako sama hovorí “alfa omegou” jej života. Doležitou súčasťou  je pre ňu praktikovanie tradičnej 8 stupňovej Yogy presne tak, ako je  popísaná v Patangaliho sutrach. V jej praxi aj učení nechýbajú dýchacie techniky Prana Yama, relaxačné a  meditačné techniky. Rovnako dôležité je pre ňu spievanie mantier a osveta ohľadom prevedenia asán, a yogových techník na absolútne precítenie účinkov, ktoré tradičná Yoga prináša. Na hodine okúsite cvičenie na fyzickej aj duchovnej úrovni s tradičnými prvkami Hatha Yogy spojenými s dýchaním na zosúladenie tela a mysle a udržiavanie rovnováhy tela aj duše.

Pondelok 7:30 - 8:45
                  17:30-19:00
Utorok : 18:00-19:30
Streda : 7:30-8:45
               17:30-19:00
Piatok : 17:30-19:00

lucia_klapacova
Mgr. Lucia Klapáčová, PhD. je expertkou na vzťahy, disciplínu a odvahu a osobnou koučkou. Koučingovú certifikovikáciu získala v Centre pre strategické intervencie Anthonyho Robbinsa a Cloe Madanes (USA). Má titul “Master Coach of Strategic Intervention, Advanced Level”. Tancu sa venovala od detstva - najprv na Základnej umeleckej škole v Košiciach (I, II a III.stupeň), neskôr v Tanečom štúdiu “S” a v Bratislave v Tanečnom divadle Bralen. Venovala sa primárne jazzu, scénickému tancu a modernému baletu. Spolupracovala so Štátnym divadlom Košice v muzikále Cyrano z predmestia. Neskôr tancovala v tanečných kluboch vo Viedni a v Japonsku. Svoju tanečnú prax dopĺňa o učenie lektorov ako Zola Dubniková. Používa šamanské a meditatívne tanečné techniky, prvky jogy a iných pohybových a tanečných štýlov. V osobnej koučingovej aj v tanečnej praxi sa venuje predovšetkým prepojeniu mysle a emócií s telom a posilňovanie intuície. Lebo ako Lucia hovorí - “Práve v tele býva ako naša myseľ, tak naše emócie. Cez telo sa s nimi vieme spojiť a vieme vytvoriť harmonické partnerstvo, ktoré nám všetkým slúži k radostnému a plnohodnotnému životu.”

Lucia Klapáčová

-

Coach Dance

Kéž si šťastný a spokojný. Kéž si zdravý a silný. Kéž o seba dbáš s radosťou. (Z budhistickej motlidby) Bohatá a mocná je skúsenosť. Sprav krok k sebe, k svojmu srdcu v tichosti a s láskou vnímaj svoj vnútorny priestor, pozoruj cestu dychu, hranice a možnosti svojho tela a mysle a z celého srdca sa raduj. Ja ako fyzioterapeutka a dlhoročná žiačka yogy Ti pokorne ponúkam svoje skúsenosti.Teším sa na Vás všetkých. SUBHAM ASTU SARVADŽAGATAM - ŠŤASTNÉ NECH SÚ VŠETKY BYTOSTI 
Štvrtok : 18:30-20:00

Etelka Vranková

-

Fyzio Yoga

zoebw
Zoe first started practicing Yoga at the age of 11.
Since then yoga has been a part of her journey. 
Following the wish to share the practice and teachings of yoga, she first travelled to India in 2015 for her Yoga Teacher Training. 
In 2019  went back to „her route“ of Yoga, where her Yoga journey began: to Spirit Yoga Berlin. 
In 2019 she finally immersed into the Spirit Yoga Teacher Training. For the incredible experience, she's very grateful. 
Yoga for her is a way of finding home in yourself. 
Wherever you travel, it is there to be with you. 
it is a way of connecting to yourself, 
a journey to your inner self. 
Throughout her travels she came across different Yoga and teaching styles, that kept inspiring her. 
She teach a flowing Vinyasa style.
 

Wednesday : 17:45 - 19:15

Adriana začala s yogou, keď mala 12 rokov. Doma na koberci začala spontánne vykonávať jednoduché asany, bez toho, aby tušila, že niečo také, ako yoga vôbec existuje. Keď sa opýtala svojej matky, či by ju nemohla prihlásiť na balet, alebo gymnastiku, pretože  mala silnú potrebu sa ponaťahovat a hýbať trošku inak, ako ju učili v škole, dala jej do rúk knižku yogy, ktorá bola spojením tradičnej Hatha jogy a Bikram cvičitela Choudhuryho. A táto knižka jej naplno zmenila život.

Krok za krokom sa naučila sama každú jednu pozíciu do najmenšch detailov a keď  v 20tich rokoch začala vďaka modelingu intenzívne cestovať, učila sa yogu v tých najlepších yoga štúdiách po celom svete. Od roku 2014 sa učila po vedením svojho učiteľa Fredyho Ayisiho a momentálne sa venuje štúdiu Ashtangy jogy u nás v Bratislave.

Adrianina prax a láska k yoge trvá už celých 20 rokov a ako sama tvrdí, už ako dieťa vedela,  že raz pride čas, keď bude ona učit yogu iných. Aj ked rada učí tradičnú yogu vo svojej najstaršej podobe, na jej hodinách sa môžete tešiť na mix jivamukti, flow a creative yogy. Namaste


Nedeľa: 10.00 - 11:15

 

 

Adriana Novakov

-

Vinyasa yoga

peto

"The body is living art. Your movement through time and space is art. A painter has brushes. You have your body. (Anna Halprin)"


Peťo sa dostal k akro jóge skôr náhodou, ale už na prvý pohľad ho očarila svojim spoločenským a estetickým rozmerom. Ponúka spôsob ako spoznať nových a zaujímavých ľudí, rozvíjať schopnosť komunikácie a spolupráce, umožňuje prejaviť kreativitu a nechať v sebe znovu ožiť vnútorné dieťa, ktoré nie je spútané spoločenskými konvenciami a chce sa iba hrať. Žiadne súťaže, žiadne skúšky a technické stupne, iba čistá radosť z pohybu a vzájomnej interakcie.


Akro jóga je príliš bohatá na to, aby sa dala zhrnúť do niekoľkých viet a tak sa Peťo pokúsi na hodinách odovzdávať Vám svoje videnie a vnímanie akro jógy.


Zvláštne znamenie: rád sa fotí 🙂

Streda 19:30 - 21:30
Piatok 19:00 - 20:30
Nedeľa 17:00 - 19:30

 

 

stanley

S akrojogou som sa úplne nečakane prvý krat stretol v máji 2017 na SlavCone - festivale histórie, mytológie, sci-fi, fantasy a hier a hneď si získala moje srdce. Vtiahla ma do sveta hravosti, dôvery, spolupráce vzájomnej pomoci, radosti z pohybu, komunikácie a vychutnávania si prítomného okamihu.

Od začiatku ma priťahovala svojou priateľskou komunitou, a to nielen doma na Slovensku. Čoskoro som začal navštevovať workshopy a festivaly aj v zahraničí a zoznámil sa tak s úžasnou akro rodinou so všetkých kútov sveta a začal spoznávať rôzne školy ako Acroyoga International (kde som absolvoval Elemental Immersion vo Viedni 2018 a Solar Immersion v Brne 2019), VanCity Acro (WS v Bratislave 2017,2019) alebo Acro.Yoga.Thai (WS na Acroyoga Sur Festivale - Španielsko 2019). Čarovnú festivalovú atmosféru sme si tento rok užili na Acrolandia Tour Slovakia vo Zvolene a S.A.F.E festivale v Slovinsku.

Najradšej cvičím akrojogu v lete v Sade Janka Kráľa kde ako baser zapúšťam "korene" do Matičky zeme, a nechávam flyerku užívať si "let" na čerstvom vzduchu. Oslovuje ma aj možno trochu menej známa súčasť akrojogy a to terapeutické lietanie a thai masáž, ako aj partnerská joga. Okrem toho mám rád bosú chôdzu, beh, kreslenie a čítanie aj zbieranie kníh.

Piatok 19:00 - 20:30
Nedeľa 17:00 - 19:30

 

 

Stanislav "Stanley" Idlbek

-

AkroYoga

marek

Piatok 19:00 - 20:30
Nedeľa 17:00 - 19:30

 

 

Marek Beress

-

AkroYoga