NAŠA PONUKA

Nachádzajte skutočnú radosť z pohybu v cvičení, ktoré v sebe originálnym spôsobom spája rôzne aspekty yogy. Každá hodina Creative yogy je jedinečná a prináša niečo nové. Vaše telo môže byť bude síce trochu unavené, ale zároveň príjemne uvoľnené a vaša myseľ oddýchnutá, a taka ľahká, že cestou domov budete mat pocit že sa vznášate. V priebehu niekoľkých týždňov cvičenia pocítite, ako sa vaše telo postupne mení, narastá vám sila, ohybnosť aj vytrvalosť a postupne získate pevné, krásne a zdravé telo. Zlepší sa vaša koncentrácia, pevná vôľa, rozhodnosť a každodenné situácie budete zvládať s pokojom a rozvahou. Hodina je vhodná najmä pre mierne pokročilých, ktorí už ovládajú základne asany, chcú ďalej posúvať svoje hranice. 

Pondelok : 18:30-20:00
Utorok : 17:30-19:00
Streda : 18:30-20:00
Štvrtok : 17:30-19:00
Piatok : 18:30-20:00
Nedeľa : 17:00 - 18:30

 

 

Ayisi Yoga

-

Fredy Aysi

meditacie

Nemusíte mať žiadnu predošlú skúsenosť s meditáciou.

Táto riadená meditácia bude zameraná na skľudnenie vášho vnútra, odstrihnutie sa od negativnych myšlienok a nápravu negatívnych vzorcov, premýšlania o sebe a svete v ktorom žijete. Pomôže vám nastoliť príjemné vnútorné ticho a pokoj a stíšiť všetky búrky, ktoré sa vo vás odohrávajú.

Zároveň má za úlohu vyladiť váš energetický čakrový systém do rovnováhy a odstrániť energetické bloky na urovni emócií.
Príďte sa k nám pozitívne naladiť na nastávajúci tyždeň a odlahčiť svoje vnútro od bremien emócii a vzorcov ktoré nepotrebujete.
Riadenou meditáciou vás bude sprevádzať Ivan Kubán ktorý sa venuje výuke cvičení a postupov na kultiváciu energie človeka. U nás ho môžete poznať z workshopov ChiKungu

Sobota: 17:30 - 19:00

Vedené Meditácie

-

Ivan Kubán

nat2

Natália má radosť, keď môže pomáhať druhým, a verí, že v Ayisi Yoga centre sa jej podarí nabrať skúsenosti a skĺbiť príjemné s užitočným.

V ponuke su tieto masáže:
Klasická masáž:

Relaxačná masáž
Celé telo (90 min) 35,-€
Chrbát & šija (60 min) 30,-€
Chrbát (30min) 20,-€

Každý deň 

*na masáže je potrebné sa vopred objednať 

SMS alebo telefonicky: 0905 593 609
ayisiyogacenter@gmail.com

Športové a Relaxačné Masáže s Natáliou

-

Natália Flaugnatti

SUJITH

Ponúkame vám olejové masáže na báze ayurvedy. Sujith sa venuje ayurvedským masážam už 8 rokov, v Indii pracoval v ayurvedskej nemocnici, a ayurvedských centrách. Dlhé roky študoval po boku špičkových yogových osobností yogu a Ajurvédsku medicínu.V Kerale pôsobil od roku 2011 centre Vedanta.

V ponuke su tieto masáže:
Olejová masáž na báze Ayurvedy:

Všeobecná (45 min) 50,-€
Relaxačná (60 min) 60,-€
Masáž chrbta (30 min) 35,-€
Masáž chrbta s parou (40 min) 50,-€

Pracovné dni : 11:00-19:00
Sobota: 10:00-16:00
*na masáže je potrebné sa vopred objednať 

SMS: 0911 143 323
ayisiyogacenter@gmail.com

Masáže na báze Ayurvedy

-

Sujith Sudakaran

„Bolí Vás chrbát? Krčná chrbtica, lopatková časť, kríže? Skúsili ste už rôzne liečivé metódy a alternatívne praktiky a napriek tomu Vás stále trápia bolesti? Vyskúšajte toto cvičenie presne zamerané na problémové partie chrbtice. Tréningy sú určené na uvoľnenie a spevnenie chrbtového a brušného svalstva a špecialne dýchacie cvičenia. Vaše zdravotné problémy sa systematickým a pravidelným cvičením zlepšia a môžu sa dokonca celkom vyliečiť. Hodina však nie je iba pre tých, ktorí hľadajú pomoc v bolesti alebo v rekonvalescencii. Je to vynikajúce cvičenie pre všetkých ľudí, ktorí sa chcú preventívne starať o svoj chrbát, vyformovať svoju postavu alebo si zlepšiť kondíciu. Hodina je vedená lektorom s dlhoročnými skúsennosťami, ktorý obohacuje túto hodinu veľmi moderným a učinným spôsobom. Tréningy sú vhodné aj pre úplných začiatočnikov.

Utorok : 18:00-19:30
Sobota : 9:00-10:30

 

Back care yoga

-

Magda Jarkovská, Vanda Gallo

cc
Yin Yoga je unikátne cvičenie, ktoré v sebe spája prvky Hatha Yogy, Taoizmu a Čínskej medicíny. Cvičenie sa praktizuje “za studena” inak povedané bez zahriatia svalov, kedy energia Chi preniká priamo do spojovacích väzív, kĺbov a hlbokých tkanív.
V asanách zotrvávame 3-10 minút a tak máme možnosť naplno precítiť naše telo v relaxačných až meditatívnych stavoch.
Táto forma yogy má za úlohu liečiť, predchádzať kontrakciám tkanív, degenerácii kostí a kĺbov a napomôcť procesu rehydratácie synoviálnej tekutiny(kĺbny maz), ktorá zvlhčuje väzivá. Aktivuje tiež proces detoxikácie organizmu.
Yin Yoga je vhodná pre každého bez ohľadu na pohlavie a vek. Pravidelným cvičením sa získava flexibilita, zdravie a uzdravenie kĺbov a väzív. Hodinami sprevádza certifikovaný lektor International Yoga Alliance - Yin Yoga, Hatha Yoga, Prana Yama
 

Pondelok     17:30-19:00

 

Yin Yoga

-

Vanda Gallo

jemna yoga janka

 

Lekcia pokojného a pomalého cvičenia s nenáročným priebehom. Hodina plná jednoduchých asán, ktoré napomáhajú k zvýšeniu flexibility tela. Dôraz sa kladie na správnosť ich prevedenia a podľa možností na výdrž v každej pozícii. Hodina je obohatená o dýchacie techniky pranajámy, ktoré dopomáhajú precítiť asány, uvoľniť telo aj myseľ.

 

Streda     17:00-18:30

 

Jemná Yoga s Prana Yamou

-

Janka Kotasová

keimi
 LET IT GO yoga flow. 
This yoga class is going to be about moving, flowing and connecting with your body and your breath to let go of any tension or stress out of your mind and your body. 
So surrender everything and just exhale. This energizing yoga flow will awaken your body from the inside out focusing and opening your heart and mind to a new dimension of self love. Reconnect with that beautiful energy within you. 
So if you guys are ready come and join me on the mat!


Nedeľa : 09:30-11:00
yoga is in both Slovak and English language

 

Let it Go Yoga

-

Keimi

Mantra Chanting - invokácia MAHA mantrami.
Pranajáma - očistné, ozdravné, duchovne pozdvihujúce dýchanie
Satsang - duchovný rozhovor na rôzne témy s otázkami zúčastnených a odpoveďami.
Kirtan - spev duchovných piesní pre upokojenie mysle a rozveselenie duše
OM CHANTING - staroveká jógová skupinová technika pochádzajúca od svätých mužov Himalájí, ktorá využíva prvotnú vibráciu OM na liečenie seba, priestoru a Matky Zeme.
Na každej hodine sa necháme intuitívne viesť pocitom koľko ktorej oblasti venujeme času. Mantra Chanting, Satsang a OM Chanting však budú vždy.

Yoga Duše

-

Swami Dayananda Babaji

Adriana zacala s jogou, ked mala 12 rokov. Doma na koberci zacala spontanne vykonavat jednoduche asany, bez toho, aby tusila, ze nieco take, ako joga, vobec existuje.. Ked sa opytala svoje matky, ci by ju nemohla prihlasit na balet, alebo gymnastiku, pretoze  mala silnu potrebu sa ponatahovat a hybat trosku inak, ako ju ucili v skole, dala jej do ruk knizku Jogy, ktora bola spojenim tradicnej Hatha jogy a Bikram cvicitela Choudhuryho. A tato knizka jej naplno zmenila zivot.

Krok za krokom sa naucila sama kazdu jednu poziciu do najmensich detailov a ked sa v 20rokoch zacala vdaka modelingu intenzivne cestovat, ucila sa jogu v tych najlepsich joga studiach po celom svete. Od roku 2014 sa ucila po vedenim svojho ucitela Fredyho Ayisiho a momentalne sa venuje studiu Ashtangy jogy u nas v Bratislave.

Adrianina prax a laska k joge trva uz celych 20 rokov a ako sama tvrdi, uz ako dieta vedela, ze raz pride cas, ked bude ona ucit jogu inych. Aj ked rada uci tradicnu jogu vo svojej najstarsej podobe, na jej hodinach sa mozete tesit na mix jivamukti, flow a creative jogy. Namaste

Nedeľa: 10:00 - 11:15 

 

Vinyasa yoga by Adri

-

Adriana Novakov

lucia_klapacova_dance

ČO? CoachDance - spojenie tanca a osobného koučingu PREČO? Preto, lebo na to, aby sme aktívne vedeli smerovať svoj život a vzťahy tam, kam chceme, potrebujeme spojiť našu myseľ a emócie s telom. AKO? Cez tanec a pohyb, vedený aj voľný, cez vizualizačné a mentálne cvičenia a cez praktické techniky za pomoci hlbokej hudby a dychu. Použitím metódy "3 elementy k novému JA". KEDY? Vždy v utorky o 20:00 (platí od februára 2020). Prihlasovať sa nikam netreba, treba iba prísť, ideálne 10 min pred začiatkom hodiny.

ČO vám CoachDance DÁ? Naučíte sa vnímať potreby svojho tela Zistíte, kde sídlia vaše emócie a čo vám hovoria Naučíte sa, ako sa s pomocou tela a pohybu spojiť so svojím vnútrom, s jeho dávnou múdrosťou. Naučíte sa, ako vďaka tomu získať odpovede na otázky, ktoré vás trápia. Získate smer, keď nebudete vedieť, ktorou cestou ísť. Spotíte sa. Zatancujete si. Naučíte sa nové veci a budete rásť. Vystúpite zo svojej komfortnej zóny. Získate návody na riešenie výziev vo svojom živote Zlepšíte svoje vzťahy Spoznáte novú komunitu žien ako ste vy sama Na 75 minút dáte samu seba na prvé miesto vo svojom živote.

Coach Dance

-

Lucia Klapáčová

Koncept Inspirit yogy spočíva v troch fázach tréningu. Hodina začína niekoľko minutovým hĺbavím vnímanim svojho vnútra, svojich pocitov a myšlienok. Učíme sa preciťovať samého seba ako pozorovateľ vo svojom srdci a mysli.
Ďalej sa venujeme základným aj pokročilejším yogovým pozíciám v pohybe - v sede a v stoji.
Tréning končí technikami dýchacích cvičení, vizualizačnou meditáciou, relaxáciou alebo chantingom jednotlivých mantier spojených s chakrovým systémom.

Utorok : 19:00-20:30
Štvrtok : 19:00-20:30

Inspirit Yoga

-

Vierka Aysi

akroayisi
Akro yoga je určená nielen  partnerom, ale aj kamarátkam, ľuďom, ktorí majú spoločné záujmy a úplne cudzím ľuďom. Je skvelým spôsobom ako vniesť do cvičenia yogy alebo akrobacie niečo nové, zábavné, naučiť sa viac o sebe i vlastnej interakcii s inými, prehĺbiť komunikáciu, dôveru, intimitu. Ide o kombináciu akrobacie, yogy a umenia a je vhodná pre úplne každého! Nebojte sa prísť a vyskúšať na našich vedených hodinách pre začiatočníkov v piatok alebo na "jam" session hodinách v nedeľu.
 

Piatok: 19:00 - 20:30
Nedeľa: 17:00 - 21:00 
(*akrojoga "jam" session)

 

Akro Yoga

-

Peťo, Danka, Marek, Lenka

Cvičenie vhodné pre úplných začiatočnikov. Vyborné aj pre ľudí po zranení pohybového aparátu a tiež ako odborné rehabilitačné cvičenie po operácii.Na týchto hodinách sa bude liečiť aj Vaša duša.
Štvrtok : 18:30-20:00 

Fyzio Yoga

-

Etelka Vranková

vanweb

Hatha Yoga, je “alfa omegou” všetkého. Doležitou súčasťou  je praktikovanie tradičnej 8 stupňovej Yogy tak, ako je  popísaná v Patangaliho sutrach. V praxi aj učení nechýbajú dýchacie techniky Prana Yama, relaxačné a  meditačné techniky a mantry. Zameriavame sa na  precízne prevedenie asán, a yogových techník na absolútne precítenie účinkov, ktoré tradičná yoga prináša. Na hodine okúsite cvičenie na fyzickej aj duchovnej úrovni s tradičnými prvkami Hatha Yogy spojenými s dýchacími technikami na zosúladenie tela a mysle a udržiavanie rovnováhy tela a duše. Hodina má v sebe relaxačné prvky ale aj výdrže a plynulé vinyasa zostavy. 

Streda : 17:30-19:00
Sobota: 10:00-11:30

 

Hatha Yoga

-

Vanda Gallo

billyh


Qi (chi) je čínske slovo označujúce energiu, vitalitu životnú silu.

Qi Gong je čínske energetické cvičenie staršie viac ako 5000 rokov, Qi Gong alebo aj Chikung – v preklade znamená „práca s energiou“. V Číne sa ním zaoberajú rôzne kliniky, sanatóriá a napríklad aj Akadémia čínskych vied. Počas tisícročí vznikli stovky druhov Qi Gongu, ktoré sa rozlišujú podľa zdravotného zamerania, obdobia a oblasti vzniku.
Pri cvičení Qi Gongu postupne dochádza k dokonalému spriechodňovaniu energetických dráh v tele, čo spôsobuje navyšovanie a skvalitnenie energie v tele a následne jej rovnomerné rozloženie v orgánoch.
To sa prejaví v lepšej funkcii imunitného a lymfatického systému, hormonálnej stabilite, uvoľňovaní problémov chrbtice, odstránení stresu, vnútorného napätia, zlepšení sústredenosti, vnútorného pokoja, spánku, v rozvoji emocionálnej stability a v neposlednom rade vedie k zvýšeniu prirodzenej inteligencie.
Qi gong je ideálnym cvičením pre zachovanie zdravia, vitality a mladistvého vzhľadu. Pravidelné cvičenie udrží Vaše telo i ducha v dobrom stave až do vysokého veku, preto je ideálnym doplnkom života v dnešnom hektickom svete.

Meditácia

Ľudia si častokrát meditáciu predstavujú ako únik z tohto sveta, únik pred problémami a preto, vďaka tejto predstave, k nej tak aj pristupujú. A to je chyba.
Meditácia je vystúpenie z hluku sveta, zo všetkého toho neporiadku a chaosu a privádza nás k jednoduchej a pokojnej mysli bez množstva nepotrebných myšlienok a pocitov, ktoré nám iba zatieňujú jasný pohľad na svet a problémy okolo nás. S takouto čistou mysľou nachádzame okamžité riešenia problémov v našom živote. Meditácia nás uvádza do stavu, kedy prežívame prítomný okamih a pomáha nám ho plne precítiť, tým pádom lepšie pochopiť skutočnosť, že minulosť tu nie je. Teda fakt, že nie je sa prečo trápiť a budúcnosť tu ešte nie je. Dokonca ešte neexistuje, preto sa nie je čoho obávať – je tu iba prítomnosť a tá je takou, akou jej dovolíme byť.
Meditáciou skrotíte Vašu myseľ tak, aby začala pracovať pre Vás a nie proti Vám. Precitnete v zistenie, že žiadne obmedzenia neexistujú. Nahliadnete do Vášho vnútra – na myšlienky a pocity, ktoré sa naučíte kontrolovať a regulovať. Jednoducho povedané, je to spoznanie nášho skutočného JA a precítenie toho Božského, čo do nás bolo vložené už pri zrode.
Meditácia dáva možnosť tomu Božskému v nás, rásť do obrovských rozmerov a tým pádom dáva nový rozmer aj nášmu životu.

Filozofia

spája všetko, čo prinášajú cvičenia qi gongu a meditácie na vedomej úrovni. Pomáha lepšiemu pochopeniu toho čo sa deje a učí novým vzorcom premýšľania, ktoré sú pre šťastný a zdravý život nevyhnutné.

Vstupné: 20 EUR / osoba

Sobota: 14:00-17:00

Qi Gong

-

Ivan Kubán

hatha yoga fit janka

Dynamický štýl yogy závislý od prepojenia dychu a asán do ucelených zostáv. Prepojenie týchto dvoch prvkov tu zohráva hlavnú úlohu. Cvičenie prináša silné prekrvenie, okysličenie a zohriatie celého organizmu, rozdúchava vnútornú energiu tela a v konečnom dôsledku vedie k celkovej regenerácii organizmu. Systém je jemný a nevyžaduje príliš svalovej sily a ohybnosti.

Utorok : 17:30-19:00

Hatha Yoga Fit

-

Janka Kotasová

Tana-2-web

Na mojich hodinách active yogy si precvičíte celé telo, uvolníte všetky svaly vrátane celej chrbtice, krčnej chrbtice a krížovej oblasti a zároveň ich aj posilníte. Zbavíte sa stresu a napatia nazbieraného za celý deň. Hodiny sú určené pre začiatočníkov, ale na svoje si prídu určite aj mierne pokročilí. 
Pondelok : 17:00-18:30

Dynamic Power Yoga

-

Tatatiana Letenayová

jana-instruktorkaweb
Nechajte sa
sprevádzať základmi Hatha Yogy modernou, dynamickou formou a systémom čakier. Na
hodinách sa naučíte správne precvičovať asány v spojení s Prana Yámou(dýchacie
techniky). 
Príďte zažiť niečo nové na Yógu s Jankou
 
Celkový čas: 90min
 
Harmonogram:
koncentrácia/meditácia-10min
rozcvička-20min
samotné cvičenie,asany-45min
dýchacie techniky-7min
relaxácia,meditácia-8min
 
Nedeľa: 10:00-11:30

Základy Hatha Yogy

-

Janka Kotasová

Flow yoga je koncept zameraný na uvedomelý pohyb a je založený na plynulom prechode medzi jednotlivými pozíciami (asany) v súlade s dychom. Pri jej cvičení je každý prechod, každá asana alebo kombinácia s kratšou výdržou doprevádzaná sychronizovaným dýchaním.  Tým dochádza k plnému prepojeniu tela a mysle a k intenzívnejšiemu zážitku zo samotného cvičenia.
Lekcie sú otvorené pre všetkých, ktorí potrebujú získať silu a rovnováhu, flexibilitu a energiu.

Pondelok : 19:00-20:30
Streda : 19:00-20:30

Yoga Flow

-

Vierka Homolková

Vinyasa yoga je jedna z najpopulárnejších štýlov medzi jogínmi. Vinyasa (alebo aj „vinyasa flow yoga“ znamená, že pohyb je zosynchronizovaný s dychom. Či ste v joge začiatočník, alebo chcete vyskúšať niečo nové, je veľa dôvodov, prečo vyskúšať práve vinyasa yogu.

Táto joga je variabilná, ani jedna hodina nie je rovnaká. Pri vinyase majú inštruktori voľnosť, môžu voľne spájať ásany, alebo vkladať niečo nové a nečakané a to vám pomôže zostať v prítomnosti. Ak ste sa počas jogovej praxe pristihli, že vám myšlienky prúdia mimo tela, tento druh jogy je pre vás.


Pondelok : 17:30-19:00

Vinyasa Yoga

-

Júlia Raábová

Ak hľadáte vstupnú bránu do sveta jógy, práve ste ju našli! U Gabiky nájdete spojenie dvoch svetov: toho jemného a duchovného sveta jógy, prepojeného s realitou moderného človeka.

Jóge sa venuje intenzívne viac ako tri roky, a to popri full-time zamestnaní vo financiách.

Lekcie pre začiatočníkov sa začínajú a končia meditáciou a postupne človeka vťahujú do seba. Ide pri nich najmä o uvedomenie si samého seba. V práci aj v bežnom živote sme stále vo vysokom tempe a náhlení sa. Na hodine jógy si vieme konečne sadnúť, vyprázdniť hlavu, a nájsť vnútorný pokoj. A to všetko pri vedenej hodine, kde sú uvoľneným štýlom vysvetľované ásány, sekvencie, terminológia ako aj techniky dýchania či meditácie, a aj úplní začiatočníci si tu prídu na svoje.

Utorok : 17:30 - 19:00
Štvrtok : 17:30 - 19:00

Yoga pre začiatočnkov

-

Fredy Ayisi

hatha yoga fit janka

Koncept spočíva v dvoch fázach yogovej praxe. Prvá časť je zameraná na Yin formu tkz. pasívnu až meditatívnu formu praxe kde pracujeme s energiou - Pránou - ako terapeutickou metódou liečby tela aj duše, zvyšovaním flexibility a posúvaním hraníc.
Postupne sa presúvame o čosi plynulejšiu Yangovú formu pohybu a asán až po Vinyasa formu kde zosúladíme dych a pohyb v rôznych variáciách a prechodoch.

Na hodine môžete očakávať hlboký relax v pasívnej časti ale aj rôzne výzvy v tej aktívnej. Určite si nenechajte ujsť formu tejto jedinečnej kreatívnej yogy.

Vhodná pre začiatočníkov, pokročilých ako aj pre milovníkov Hatha Yogy a Yin Yogy.

 

Piatok 17:30-19:00

 

Yin Yang Yoga

-

Janka Kotasová