NAŠA PONUKA

fredy

Nachádzajte skutočnú radosť z pohybu v cvičení, ktoré v sebe originálnym spôsobom spája rôzne aspekty yogy. Každá hodina Creative yogy je jedinečná a prináša niečo nové. Vaše telo môže byť bude síce trochu unavené, ale zároveň príjemne uvoľnené a vaša myseľ oddýchnutá, a taka ľahká, že cestou domov budete mat pocit že sa vznášate. V priebehu niekoľkých týždňov cvičenia pocítite, ako sa vaše telo postupne mení, narastá vám sila, ohybnosť aj vytrvalosť a postupne získate pevné, krásne a zdravé telo. Zlepší sa vaša koncentrácia, pevná vôľa, rozhodnosť a každodenné situácie budete zvládať s pokojom a rozvahou. Hodina je vhodná najmä pre mierne pokročilých, ktorí už ovládajú základne asany, chcú ďalej posúvať svoje hranice. 

Pondelok : 18:30-20:00
Streda : 18:30-20:00
Piatok : 18:30-20:00
Nedeľa : 17:00 - 18:30

 

 

Ayisi Yoga

-

Fredy Ayisi

fredy2

Ak hľadáte vstupnú bránu do sveta jógy, práve ste ju našli! U Gabiky nájdete spojenie dvoch svetov: toho jemného a duchovného sveta jógy, prepojeného s realitou moderného človeka.

Jóge sa venuje intenzívne viac ako tri roky, a to popri full-time zamestnaní vo financiách.

Lekcie pre začiatočníkov sa začínajú a končia meditáciou a postupne človeka vťahujú do seba. Ide pri nich najmä o uvedomenie si samého seba. V práci aj v bežnom živote sme stále vo vysokom tempe a náhlení sa. Na hodine jógy si vieme konečne sadnúť, vyprázdniť hlavu, a nájsť vnútorný pokoj. A to všetko pri vedenej hodine, kde sú uvoľneným štýlom vysvetľované ásány, sekvencie, terminológia ako aj techniky dýchania či meditácie, a aj úplní začiatočníci si tu prídu na svoje.

Utorok : 17:30 - 19:00
Štvrtok : 17:30 - 19:00

Pohodová Yogička

-

Fredy Ayisi

fredy4

Koncept Inspirit yogy spočíva v troch fázach tréningu. Hodina začína niekoľko minutovým hĺbavím vnímanim svojho vnútra, svojich pocitov a myšlienok. Učíme sa preciťovať samého seba ako pozorovateľ vo svojom srdci a mysli.
Ďalej sa venujeme základným aj pokročilejším yogovým pozíciám v pohybe - v sede a v stoji.
Tréning končí technikami dýchacích cvičení, vizualizačnou meditáciou a relaxáciou.

Utorok : 19:00-20:30

Inspirit Yoga

-


Vierka Ayisi

106917931_10220654729030778_9206929597034960464_n
Hodina vedenej afirmácie pozostáva v rôznych technikách opakovania pozitívnych viet a tvdení sama/sám pre seba. Každú hodinu začíname príjemnou vedenou meditáciou, aby sme sa dostali do stavu upokojenia tela, mysle aj srdca. 
 
Afirmácie sú jednoduché, krátke a silné vyjadrenia alebo tvrdenia, ktoré sa používajú na upravenie alebo úplne eliminovanie negatívnych alebo nepriaznivých myšlienok a pocitov.
 
Väčšina ľudí má negatívnych až 80% myšlienok počas dňa. Čo nesmierne ovplyvňuje každonný život, zdravie, vzťahy s ľudmi, prácu, úspech a celkový obraz o sebe samom.
 Pomocu pozitívnych afirmácií môžme nahradiť často negatívne vnútorne rozhovory sama/sám so sebou, ich pozitívnymi verziami.
 
Afirmácie sú vety a tvrdenia zamerané na pozitívne ovplyvnenie vedomia a podvedomia, a tým výsledne pozitívne ovplyvňujú to ako rozmýšľame, ako sa cítime, naše návyky, vzťahy a naše správanie. A hlavne nám pomáhajú detailne definovať a formulovať, čo by sme si vo svojich životoch radi manifestovali.
 
Slová, ktoré tvoria afirmáciu, pravidelným, dlhodobím opakovaním, automaticky vytvárajú v mysli súvisiace mentálne obrazy a predstavy, ktoré nás inšpirujú, motivujú a dodávajú energiu na dosiahnutie pozitívneho, zdravého a štastného života, po akom túžime.
 
Hodina je vhodná naozaj pre každého, kto sa chce pozitívne naladiť.

.

Štvrtok : 19:00-20:15 (cena 8 Euro)

Vedená afirmácia & meditácia

-


Vierka Ayisi

15
Flow yoga je koncept zameraný na uvedomelý pohyb a je založený na plynulom prechode medzi jednotlivými pozíciami (asany) v súlade s dychom. Pri jej cvičení je každý prechod, každá asana alebo kombinácia s kratšou výdržou doprevádzaná sychronizovaným dýchaním.  Tým dochádza k plnému prepojeniu tela a mysle a k intenzívnejšiemu zážitku zo samotného cvičenia.
Lekcie sú otvorené pre všetkých, ktorí potrebujú získať silu a rovnováhu, flexibilitu a energiu.

Pondelok : 19:00-20:30
Streda : 19:00-20:30

Yoga Flow

-


Vierka Homolková

janka square
Yin Yoga je unikátne cvičenie, ktoré v sebe spája prvky Hatha Yogy, Taoizmu a Čínskej medicíny. Cvičenie sa praktizuje “za studena” inak povedané bez zahriatia svalov, kedy energia Chi preniká priamo do spojovacích väzív, kĺbov a hlbokých tkanív.
V asanách zotrvávame 3-10 minút a tak máme možnosť naplno precítiť naše telo v relaxačných až meditatívnych stavoch.
Táto forma yogy má za úlohu liečiť, predchádzať kontrakciám tkanív, degenerácii kostí a kĺbov a napomôcť procesu rehydratácie synoviálnej tekutiny(kĺbny maz), ktorá zvlhčuje väzivá. Aktivuje tiež proces detoxikácie organizmu.
Yin Yoga je vhodná pre každého bez ohľadu na pohlavie a vek. Pravidelným cvičením sa získava flexibilita, zdravie a uzdravenie kĺbov a väzív. Hodinami sprevádza certifikovaný lektor International Yoga Alliance - Yin Yoga, Hatha Yoga, Prana Yama
 

Pondelok     17:30-19:00

 

Yin Yoga

-

Janka Kotasová

hatha yoga fit janka

Koncept spočíva v dvoch fázach yogovej praxe. Prvá časť je zameraná na Yin formu tkz. pasívnu až meditatívnu formu praxe kde pracujeme s energiou - Pránou - ako terapeutickou metódou liečby tela aj duše, zvyšovaním flexibility a posúvaním hraníc.
Postupne sa presúvame o čosi plynulejšiu Yangovú formu pohybu a asán až po Vinyasa formu kde zosúladíme dych a pohyb v rôznych variáciách a prechodoch.

Na hodine môžete očakávať hlboký relax v pasívnej časti ale aj rôzne výzvy v tej aktívnej. Určite si nenechajte ujsť formu tejto jedinečnej kreatívnej yogy.

Vhodná pre začiatočníkov, pokročilých ako aj pre milovníkov Hatha Yogy a Yin Yogy.

 

Štvrtok 17:30-18:45

 

Yin Yang Yoga

-

Janka Kotasová

Pohlady-Drishti

„Bolí Vás chrbát? Krčná chrbtica, lopatková časť, kríže? Skúsili ste už rôzne liečivé metódy a alternatívne praktiky a napriek tomu Vás stále trápia bolesti? Vyskúšajte toto cvičenie presne zamerané na problémové partie chrbtice. Tréningy sú určené na uvoľnenie a spevnenie chrbtového a brušného svalstva a špecialne dýchacie cvičenia. Vaše zdravotné problémy sa systematickým a pravidelným cvičením zlepšia a môžu sa dokonca celkom vyliečiť. Hodina však nie je iba pre tých, ktorí hľadajú pomoc v bolesti alebo v rekonvalescencii. Je to vynikajúce cvičenie pre všetkých ľudí, ktorí sa chcú preventívne starať o svoj chrbát, vyformovať svoju postavu alebo si zlepšiť kondíciu. Hodina je vedená lektorom s dlhoročnými skúsennosťami, ktorý obohacuje túto hodinu veľmi moderným a učinným spôsobom. Tréningy sú vhodné aj pre úplných začiatočnikov.

Utorok (Janka Kotasová) : 18:00-19:30
Sobota (Magda Jarkovská) : 9:00-10:30

 

Back care yoga

-

Magda Jarkovská, Janka Kotasová

Tana-2-web

Na mojich hodinách active yogy si precvičíte celé telo, uvolníte všetky svaly vrátane celej chrbtice, krčnej chrbtice a krížovej oblasti a zároveň ich aj posilníte. Zbavíte sa stresu a napatia nazbieraného za celý deň. Hodiny sú určené pre začiatočníkov, ale na svoje si prídu určite aj mierne pokročilí. 
Pondelok : 17:00-18:30

Total Body Toning

-

Tatatiana Letenayová

fredy3

Cvičenie vhodné pre úplných začiatočnikov. Vyborné aj pre ľudí po zranení pohybového aparátu a tiež ako odborné rehabilitačné cvičenie po operácii.Na týchto hodinách sa bude liečiť aj Vaša duša.
Štvrtok : 18:00-19:30 

Liečivá Yoga

-

Etelka Vranková

Katkine hodiny sa vyznačujú dynamickým prechodom rôznych ásan a preto ide skôr o flow dynamickú yogu. Je vhodná pre začiatočníkov ale aj pre mierne pokročilých. 
Piatok : 17:30-19:00

Lotus Yoga

-

Katka Sádovská

Yoga sa stala mojim poslaním, či už v posúvaní mojich hraníc vyššie a vyššie alebo v posúvaní mojich znalostí a skúseností ďalej. Na mojich cestách naprieč Indiou som sa úplnou náhodou ocitol na kurze Art of living, kde som sa prvý raz stretol s intenzívnou pranayamou a to mi navždy zmenilo môj život. O rok som bol opäť v Indii v Uttarkashi na učiteľskom kurze hatha yogy v Sivananda yoga ashrame. Pracujem aj s vlastnou váhou na posilnenie stredu tela a bude mi cťou tieto skúsenosti zapracovať na hodinách yogy a posunúť ich ďalej.
Štvrtok : 18:45-20:00

Yoga s Palim

-

Pavol Kujan

fredy5
 

Na tejto hodine prenatal - tehotenskej yogy ti pomôžeme byť vedomejšia vo svojom tele. Cez koncentráciu a prepojenie dychu a  pohybu uvoľníme napätie a stres. Pomôžeme psychicky a fyzicky sa pripraviť na pôrod. Je to fantastická metóda revitalizovať tvoje postupne meniace sa telo a prichádzajúce pocity s kľudom a vyrovnanosťou príjmať

Utorok: 9:30 - 11:00
Štvrtok: 9:30 - 11:00
(*na túto hodinu je potrebné sa dopredu prihlásiť)

 

Prenatal Yoga pre Tehotné

-

Sara Fialová

billyh

Qi (chi) je čínske slovo označujúce energiu, vitalitu životnú silu.

Qi Gong je čínske energetické cvičenie staršie viac ako 5000 rokov, Qi Gong alebo aj Chikung – v preklade znamená „práca s energiou“. V Číne sa ním zaoberajú rôzne kliniky, sanatóriá a napríklad aj Akadémia čínskych vied. Počas tisícročí vznikli stovky druhov Qi Gongu, ktoré sa rozlišujú podľa zdravotného zamerania, obdobia a oblasti vzniku.
Pri cvičení Qi Gongu postupne dochádza k dokonalému spriechodňovaniu energetických dráh v tele, čo spôsobuje navyšovanie a skvalitnenie energie v tele a následne jej rovnomerné rozloženie v orgánoch.
To sa prejaví v lepšej funkcii imunitného a lymfatického systému, hormonálnej stabilite, uvoľňovaní problémov chrbtice, odstránení stresu, vnútorného napätia, zlepšení sústredenosti, vnútorného pokoja, spánku, v rozvoji emocionálnej stability a v neposlednom rade vedie k zvýšeniu prirodzenej inteligencie.
Qi gong je ideálnym cvičením pre zachovanie zdravia, vitality a mladistvého vzhľadu. Pravidelné cvičenie udrží Vaše telo i ducha v dobrom stave až do vysokého veku, preto je ideálnym doplnkom života v dnešnom hektickom svete.

Meditácia

Ľudia si častokrát meditáciu predstavujú ako únik z tohto sveta, únik pred problémami a preto, vďaka tejto predstave, k nej tak aj pristupujú. A to je chyba.
Meditácia je vystúpenie z hluku sveta, zo všetkého toho neporiadku a chaosu a privádza nás k jednoduchej a pokojnej mysli bez množstva nepotrebných myšlienok a pocitov, ktoré nám iba zatieňujú jasný pohľad na svet a problémy okolo nás. S takouto čistou mysľou nachádzame okamžité riešenia problémov v našom živote. Meditácia nás uvádza do stavu, kedy prežívame prítomný okamih a pomáha nám ho plne precítiť, tým pádom lepšie pochopiť skutočnosť, že minulosť tu nie je. Teda fakt, že nie je sa prečo trápiť a budúcnosť tu ešte nie je. Dokonca ešte neexistuje, preto sa nie je čoho obávať – je tu iba prítomnosť a tá je takou, akou jej dovolíme byť.
Meditáciou skrotíte Vašu myseľ tak, aby začala pracovať pre Vás a nie proti Vám. Precitnete v zistenie, že žiadne obmedzenia neexistujú. Nahliadnete do Vášho vnútra – na myšlienky a pocity, ktoré sa naučíte kontrolovať a regulovať. Jednoducho povedané, je to spoznanie nášho skutočného JA a precítenie toho Božského, čo do nás bolo vložené už pri zrode.
Meditácia dáva možnosť tomu Božskému v nás, rásť do obrovských rozmerov a tým pádom dáva nový rozmer aj nášmu životu.

Naša riadená meditácia bude zameraná na skľudnenie vášho vnútra, odstrihnutie sa od negatívnych myšlienok a nápravu negatívnych vzorcov, premýšlania o sebe a svete v ktorom žijete. Pomôže vám nastoliť príjemné vnútorné ticho a pokoj a stíšiť všetky búrky, ktoré sa vo vás odohrávajú.

Zároveň má za úlohu vyladiť váš energetický čakrový systém do rovnováhy a odstrániť energetické bloky na urovni emócií.
Príďte sa k nám pozitívne naladiť na nastávajúci tyždeň a odlahčiť svoje vnútro od bremien emócii a vzorcov ktoré nepotrebujete.

Filozofia

spája všetko, čo prinášajú cvičenia qi gongu a meditácie na vedomej úrovni. Pomáha lepšiemu pochopeniu toho čo sa deje a učí novým vzorcom premýšľania, ktoré sú pre šťastný a zdravý život nevyhnutné.

Vstupné: 20 EUR / osoba

Sobota: Qi Gong 14:00-17:00, vedená meditácia 17:30 - 19:00

Qi Gong & vedená meditácia

-

Ivan Kubán

SUJITH

Ponúkame vám olejové masáže na báze ayurvedy. Sujith sa venuje ayurvedským masážam už 8 rokov, v Indii pracoval v ayurvedskej nemocnici, a ayurvedských centrách. Dlhé roky študoval po boku špičkových yogových osobností yogu a Ajurvédsku medicínu.V Kerale pôsobil od roku 2011 centre Vedanta.

V ponuke su tieto masáže:
Olejová masáž na báze Ayurvedy:

Všeobecná (45 min) 50,-€
Relaxačná (60 min) 60,-€
Masáž chrbta (30 min) 35,-€
Masáž chrbta s parou (40 min) 50,-€

Pracovné dni : 11:00-19:00
Sobota: 10:00-16:00
*na masáže je potrebné sa vopred objednať 

SMS: 0911 143 323
ayisiyogacenter@gmail.com

Masáže na báze Ayurvedy

-

Sujith Sudakaran

vanda-back-care-yoga

Nie ste z Bratislavy? Nedá sa vám dostaviť na hodinu? Nevadí! Zacvičte si ONLINE s našimi inštruktormi. TU

Online Yoga

-

ONLINE

nat2

Natália má radosť, keď môže pomáhať druhým, a verí, že v Ayisi Yoga centre sa jej podarí nabrať skúsenosti a skĺbiť príjemné s užitočným.

V ponuke su tieto masáže:
Klasická masáž:

Relaxačná masáž
Celé telo (90 min) 35,-€
Chrbát & šija (60 min) 30,-€
Chrbát (30min) 20,-€

Každý deň 

*na masáže je potrebné sa vopred objednať 

SMS alebo telefonicky: 0905 593 609
ayisiyogacenter@gmail.com

Športové a Relaxačné Masáže s Natáliou

-

Natália Flaugnatti