NAŠA PONUKA

fredy-aysi

Nachádzajte skutočnú radosť z pohybu v cvičení, ktoré v sebe originálnym spôsobom spája rôzne aspekty yogy. Každá hodina Creative yogy je jedinečná a prináša niečo nové. Vaše telo môže byť bude síce trochu unavené, ale zároveň príjemne uvoľnené a vaša myseľ oddýchnutá, a taka ľahká, že cestou domov budete mat pocit že sa vznášate. V priebehu niekoľkých týždňov cvičenia pocítite, ako sa vaše telo postupne mení, narastá vám sila, ohybnosť aj vytrvalosť a postupne získate pevné, krásne a zdravé telo. Zlepší sa vaša koncentrácia, pevná vôľa, rozhodnosť a každodenné situácie budete zvládať s pokojom a rozvahou. Hodina je vhodná najmä pre mierne pokročilých, ktorí už ovládajú základne asany, chcú ďalej posúvať svoje hranice. 

Pondelok : 18:30-20:00
Utorok : 17:30-19:00
Streda : 18:30-20:00
Štvrtok : 17:30-19:00
Piatok : 18:30-20:00
Nedeľa : 17:00 - 18:30

 

 

Ayisi Yoga

-

Fredy Aysi

SUJITH

Ponúkame vám olejové masáže na báze ayurvedy. Sujith sa venuje ayurvedským masážam už 8 rokov, v Indii pracoval v ayurvedskej nemocnici, a ayurvedských centrách. Dlhé roky študoval po boku špičkových yogových osobností yogu a Ajurvédsku medicínu.V Kerale pôsobil od roku 2011 centre Vedanta.

V ponuke su tieto masáže:
Olejová masáž na báze Ayurvedy:

Všeobecná (45 min) 50,-€
Relaxačná (60 min) 60,-€
Masáž chrbta (30 min) 35,-€
Masáž chrbta s parou (40 min) 50,-€

Piatok : 11:00-16:00
Sobota: 10:00-16:00
*na masáže je potrebné sa vopred objednať 

SMS: 0911 143 323
ayisiyogacenter@gmail.com

Masáže na báze Ayurvedy

-

Sujith Sudakaran

magda-color

„Bolí Vás chrbát? Krčná chrbtica, lopatková časť, kríže? Skúsili ste už rôzne liečivé metódy a alternatívne praktiky a napriek tomu Vás stále trápia bolesti? Vyskúšajte toto cvičenie presne zamerané na problémové partie chrbtice. Tréningy sú určené na uvoľnenie a spevnenie chrbtového a brušného svalstva a špecialne dýchacie cvičenia. Vaše zdravotné problémy sa systematickým a pravidelným cvičením zlepšia a môžu sa dokonca celkom vyliečiť. Hodina však nie je iba pre tých, ktorí hľadajú pomoc v bolesti alebo v rekonvalescencii. Je to vynikajúce cvičenie pre všetkých ľudí, ktorí sa chcú preventívne starať o svoj chrbát, vyformovať svoju postavu alebo si zlepšiť kondíciu. Hodina je vedená lektorom s dlhoročnými skúsennosťami, ktorý obohacuje túto hodinu veľmi moderným a učinným spôsobom. Tréningy sú vhodné aj pre úplných začiatočnikov.

Utorok : 18:00-19:30
Sobota : 9:00-10:30

 

Back care yoga

-

Magda Jarkovská, Vanda Gallo

lucia1

 

Hatha Yoga a Zvukoterapia je spojenie klasickej Indickej Hatha yogy a vibrácií Tibetských misiek, ktoré harmoniujú telo, energetické polia - čakry a dopomôžu k prijémnej a účinnej relaxácii v Savasane
Piatok: 17:30-19:00
 

Hatha & Zvukoterapia

-

Lucia Drozdová

cc
Yin Yoga je unikátne cvičenie, ktoré v sebe spája prvky Hatha Yogy, Taoizmu a Čínskej medicíny. Cvičenie sa praktizuje “za studena” inak povedané bez zahriatia svalov, kedy energia Chi preniká priamo do spojovacích väzív, kĺbov a hlbokých tkanív.
V asanách zotrvávame 3-10 minút a tak máme možnosť naplno precítiť naše telo v relaxačných až meditatívnych stavoch.
Táto forma yogy má za úlohu liečiť, predchádzať kontrakciám tkanív, degenerácii kostí a kĺbov a napomôcť procesu rehydratácie synoviálnej tekutiny(kĺbny maz), ktorá zvlhčuje väzivá. Aktivuje tiež proces detoxikácie organizmu.
Yin Yoga je vhodná pre každého bez ohľadu na pohlavie a vek. Pravidelným cvičením sa získava flexibilita, zdravie a uzdravenie kĺbov a väzív. Hodinami sprevádza certifikovaný lektor International Yoga Alliance - Yin Yoga, Hatha Yoga, Prana Yama
 

Pondelok     17:30-19:00

 

Yin Yoga

-

Vanda Gallo

janka square
Lekcia vychádzajúca z klasickej Hatha yogy  používajúca jednotlivé asány na vytvorenie harmónie tela a duše. Cvičebné zostavy sa prevádzajú do rytmu pomalej hudby a  v rytme dychu. Hodina je vhodná pre všetkých, ktorý si chcú uvoľniť  stuhnuté telo a posilniť svaly končatín, ako aj pre tých, ktorý potrebujú navodiť psychickú rovnováhu a pohodu.
 

Streda     15:15-16:45

 

 

Time Yoga

-

Janka Kotasová

janka square3
Lekcia pomalého pokojného cvičenia s ľahkým, nenáročným priebehom. Hodina je plná jednoduchých naťahovacích asán, kde sa dôraz klade na dych, správnosť ich prevedení a podľa možností, výdrž v každej pozícii. Medzi pozície sa zaraďujú krátke  pauzy pre skľudnenie, kedy pozícia doznieva a zvyšujú sa jej účinky.
 

Streda     17:00-18:30

 

Jemná Yoga

-

Janka Kotasová

livia-vesela

Začnite nedeľné ráno tým najlepším spôsobom – ranným cvičením yogy a nabite svoje telo pozitívnou energiou, ktorá vám vydrží až do večera. Lekcie sú určené ako začiatočníkom, tak aj skúsenejším jogínom. Nie sú zamerané na náročnosť pozícií, ale na vnímanie vlastného tela, prácu s dychom u mysľou, nájdenie rovnováhy medzi telom aj dušou. Pravidelné cvičenie pomáha odbúravať stres, napätie a ich negatívne vplyvy na organizmus. Samozrejme, že veľká časť hodiny je zameraná aj na fyzické cvičenie. Ponaťahujeme všetky skrátené skupiny svalov a posilníme svalový korzet, čo zlepší držanie tela a pôsobí ako prevencia proti bolestiam chrbtice – jednoducho všetko čo potrebujete na to, aby ste sa vo svojom tele cítili príjemne a pohodlne. 

Štvrtok : 17:00-18:30
Nedeľa : 09:30-11:00

 

Energy Yoga

-

Lívia Veselá

milena

Harmony yoga je vhodná pre každého, kto sa potrebuje zastaviť po náročnom dni, zrelaxovať, vrátiť sa do svojej rovnováhy, nabiť sa životnou energiou a očistiť od každodenných starostí. Po cvičení budete vnímať, že Vaša myseľ je pokojnejšia, myslíte pozitívnejšie, cítite sa lepšie. Pravidelné cvičenie udrží Vaše telo vitálne. Často ustúpia alebo vymiznú bolesti, celé telo sa ozdraví, posilní a ponaťahuje. Venujte chvíľu sebe a pozorujte ako sa stávate vnímavejší, pokojnejší a radostnejší.
Štvrtok : 20:00-21:30
Sobota : 10:30-12:00

Harmony Yoga

-

Milka Abrosová

krupaji

Mantra Chanting - invokácia MAHA mantrami.
Pranajáma - očistné, ozdravné, duchovne pozdvihujúce dýchanie
Satsang - duchovný rozhovor na rôzne témy s otázkami zúčastnených a odpoveďami.
Kirtan - spev duchovných piesní pre upokojenie mysle a rozveselenie duše
OM CHANTING - staroveká jógová skupinová technika pochádzajúca od svätých mužov Himalájí, ktorá využíva prvotnú vibráciu OM na liečenie seba, priestoru a Matky Zeme.
Na každej hodine sa necháme intuitívne viesť pocitom koľko ktorej oblasti venujeme času. Mantra Chanting, Satsang a OM Chanting však budú vždy.
Pondelok 20:00-21:30

Yoga Duše

-

Swami Dayananda Babaji

Screen Shot 2019-09-02 at 10.45.40

Hodiny Core Yogy sú zamerané na precvičenie a posilnenie celého tela. Základom sú pozdravy slnka a následné variácie jogových pozícií, ktoré su kombinovane s rehabilitačnými cvikmi a rôznymi posilňovacími zostavami. Na hodinách Core Yogy sa kladie veľký dôraz na centrum tela a správne dýchanie, pretože práve vďaka nim je cvičenie bezpečné a prináša lepší efekt a pocit. 

Utorok 17:30-19:00
Štvrtok 17:30-19:00
Sobota 10:00-11:30

Core Yoga

-

Slávo Roják

jarko

Najlepší spôsob ako začať deň je yoga. Prídte si zacvičiť ešte pred prácou a pocíťte efekt Tradičnej Hatha Yogy na telo aj ducha. 

Ranná Yoga je nenáročná, zameraná na dych a flexibilitu. Na súlad telesný i duševný a na prebudenie a rozprúdenie energie formou prekrvenia tela a pohybom Prány

Pondelok 7:30 - 8:45
Utorok 7:00 - 08:30
Streda 7:30 - 8:45  
Štvrtok 7:00 - 08:30 

 

 

Ranná Yoga

-

Jaromír Svatoš, Vanda Gallo

adrianacolor

Adriana zacala s jogou, ked mala 12 rokov. Doma na koberci zacala spontanne vykonavat jednoduche asany, bez toho, aby tusila, ze nieco take, ako joga, vobec existuje.. Ked sa opytala svoje matky, ci by ju nemohla prihlasit na balet, alebo gymnastiku, pretoze  mala silnu potrebu sa ponatahovat a hybat trosku inak, ako ju ucili v skole, dala jej do ruk knizku Jogy, ktora bola spojenim tradicnej Hatha jogy a Bikram cvicitela Choudhuryho. A tato knizka jej naplno zmenila zivot.

Krok za krokom sa naucila sama kazdu jednu poziciu do najmensich detailov a ked sa v 20rokoch zacala vdaka modelingu intenzivne cestovat, ucila sa jogu v tych najlepsich joga studiach po celom svete. Od roku 2014 sa ucila po vedenim svojho ucitela Fredyho Ayisiho a momentalne sa venuje studiu Ashtangy jogy u nas v Bratislave.

Adrianina prax a laska k joge trva uz celych 20 rokov a ako sama tvrdi, uz ako dieta vedela, ze raz pride cas, ked bude ona ucit jogu inych. Aj ked rada uci tradicnu jogu vo svojej najstarsej podobe, na jej hodinach sa mozete tesit na mix jivamukti, flow a creative jogy. Namaste


Utorok: 16:30 - 17:45
Nedeľa: 10:00 - 11:15 

 

Vinyasa yoga by Adri

-

Adriana Novakov

jaiwanti-color

Jaiwanti je uznávaná učiteľka yogy pôvodom z Indie. Vyniká veľmi komplexnými a hlbokými vedomosťami o yoge a jej odvetviach. Študovala na univerzite Uttakhand v meste Haridwar sanskrit, vedic yogu a holidticke liecitelstvo. Tam aj dosiahla svoje magisterské štúdium. Jaiwanti je certifikovaná učiteľka yogy, holistická liečiteľka a yogová terapeutka. Má bohaté skúsenosti s rôznymi štýlmi yogy, pránickým liečením, naturopatiou a rôznymi druhmi meditácií. Momentálne pracuje na Indickej ambasáde v Bratislave ako učiteľka kultúry Indie a yogy. Bola vybratá ako jedna z pomedzi 10 000 uchádzačov. Aj tento fakt svečí o jej kvalitách a znalostiach.

V minulosti pracovala v Indii ako učiteľka yogy a prednášateľka na univerzite v New Delhi.
Lektorka učí formou workshopov, ktoré vždy avizujeme.

Hatha yoga

-

Jaiwanti Singh

vierkacolor

Koncept Inspirit yogy spočíva v troch fázach tréningu. Hodina začína niekoľko minutovým hĺbavím vnímanim svojho vnútra, svojich pocitov a myšlienok. Učíme sa preciťovať samého seba ako pozorovateľ vo svojom srdci a mysli.
Ďalej sa venujeme základným aj pokročilejším yogovým pozíciám v pohybe - v sede a v stoji.
Tréning končí technikami dýchacích cvičení, vizualizačnou meditáciou, relaxáciou alebo chantingom jednotlivých mantier spojených s chakrovým systémom.

Utorok : 19:00-20:30
Štvrtok : 19:00-20:30

Inspirit Yoga

-

Vierka Aysi

etelka-vrankova

Cvičenie vhodné pre úplných začiatočnikov. Vyborné aj pre ľudí po zranení pohybového aparátu a tiež ako odborné rehabilitačné cvičenie po operácii.Na týchto hodinách sa bude liečiť aj Vaša duša.
Štvrtok : 18:30-20:00

Fyzio Yoga

-

Etelka Vranková

vanweb

Hatha Yoga, je “alfa omegou” všetkého. Doležitou súčasťou  je praktikovanie tradičnej 8 stupňovej Yogy tak, ako je  popísaná v Patangaliho sutrach. V praxi aj učení nechýbajú dýchacie techniky Prana Yama, relaxačné a  meditačné techniky a mantry. Zameriavame sa na  precízne prevedenie asán, a yogových techník na absolútne precítenie účinkov, ktoré tradičná yoga prináša. Na hodine okúsite cvičenie na fyzickej aj duchovnej úrovni s tradičnými prvkami Hatha Yogy spojenými s dýchacími technikami na zosúladenie tela a mysle a udržiavanie rovnováhy tela a duše. Hodina má v sebe relaxačné prvky ale aj výdrže a plynulé vinyasa zostavy. 

Pondelok : 7:30 - 8:45
Streda : 7:30-8:45
               17:30-19:00

Hatha Yoga

-

Vanda Gallo

Tana-2-web

Na mojich hodinách active yogy si precvičíte celé telo, uvolníte všetky svaly vrátane celej chrbtice, krčnej chrbtice a krížovej oblasti a zároveň ich aj posilníte. Zbavíte sa stresu a napatia nazbieraného za celý deň. Hodiny sú určené pre začiatočníkov, ale na svoje si prídu určite aj mierne pokročilí. 
Pondelok : 17:00-18:30

Dynamic Power Yoga

-

Tatatiana Letenayová

jana-instruktorkaweb
Nechajte sa
sprevádzať základmi Hatha Yogy modernou, dynamickou formou a systémom čakier. Na
hodinách sa naučíte správne precvičovať asány v spojení s Prana Yámou(dýchacie
techniky). 
Príďte zažiť niečo nové na Yógu s Jankou
 
Celkový čas: 90min
 
Harmonogram:
koncentrácia/meditácia-10min
rozcvička-20min
samotné cvičenie,asany-45min
dýchacie techniky-7min
relaxácia,meditácia-8min
 
Nedeľa: 10:00-11:30

Základy Hatha Yogy

-

Janka Kotasová

janka2 square
Lekcie zamerané na zobúdzanie ženskej sily a energie. Získavanie múdrosti a skúsenosti bohýň formou jednoduchých naťahovacích asán s dôrazom na dýchanie, správne prevedenie pozíc a krátka výdrž v asáne. Načerpanie životnej energie, radosti a spirituality cez posolstvo bohýň, ktoré sú v každej z nás.
 
Utorok : 19:30-21:00

Yoga Bohýň

-

Janka Kotasová

Snímka obrazovky 2018-09-04 o 12.07.56

Toto cvičenie vás vyvedie z mylnej predstavy, že yoga je len akési nudné posedávanie v zvláštnych pozíciach a pasívna meditácia. Hneď na začiatku si uvedomíte, že power yoga môže byť veľmi dynamická, kreatívna a aktívna. Po prvých tréningoch sa ozvú svaly a šľachy o ktorých ste predtým ani netušili. Budete spotení a svalovku budete mat ako nikdy predtým. Prekvapení sú aj ľudia, ktorí sa pravidelne venujú posilňovaniu a športu, aká je power yoga účinná a aké sú zdanlivo jednoduché prvky obtiažne.Vaša vytrvalosť bude veľmi rýchlo odmenená. Čoskoro nadobudnete vynikajúcu kondíciu. Vaše telo sa stane pružné a silné. Vaša postava zoštíhlie a vyrysujú sa vám svaly. Power yoga je výborným doplnkovým cvičením aj pre športovcov a tanečníkov. Štvrtok: 17:00 - 18:30
Nedeľa: 9:30 - 11:00

 

Energy Yoga

-

Lívia Veselá

vierka-color
Flow yoga je koncept zameraný na uvedomelý pohyb a je založený na plynulom prechode medzi jednotlivými pozíciami (asany) v súlade s dychom. Pri jej cvičení je každý prechod, každá asana alebo kombinácia s kratšou výdržou doprevádzaná sychronizovaným dýchaním.  Tým dochádza k plnému prepojeniu tela a mysle a k intenzívnejšiemu zážitku zo samotného cvičenia.
Lekcie sú otvorené pre všetkých, ktorí potrebujú získať silu a rovnováhu, flexibilitu a energiu.

Pondelok : 19:00-20:30
Streda : 19:00-20:30

Yoga Flow

-

Vierka Homolková

Julia-Raabova

Vinyasa yoga je jedna z najpopulárnejších štýlov medzi jogínmi. Vinyasa (alebo aj „vinyasa flow yoga“ znamená, že pohyb je zosynchronizovaný s dychom. Či ste v joge začiatočník, alebo chcete vyskúšať niečo nové, je veľa dôvodov, prečo vyskúšať práve vinyasa yogu.

Táto joga je variabilná, ani jedna hodina nie je rovnaká. Pri vinyase majú inštruktori voľnosť, môžu voľne spájať ásany, alebo vkladať niečo nové a nečakané a to vám pomôže zostať v prítomnosti. Ak ste sa počas jogovej praxe pristihli, že vám myšlienky prúdia mimo tela, tento druh jogy je pre vás.


Pondelok : 17:30-19:00

Vinyasa Yoga

-

Júlia Raábová

gabriela-color

Ak hľadáte vstupnú bránu do sveta jógy, práve ste ju našli! U Gabiky nájdete spojenie dvoch svetov: toho jemného a duchovného sveta jógy, prepojeného s realitou moderného človeka.

Jóge sa venuje intenzívne viac ako tri roky, a to popri full-time zamestnaní vo financiách.

Lekcie pre začiatočníkov sa začínajú a končia meditáciou a postupne človeka vťahujú do seba. Ide pri nich najmä o uvedomenie si samého seba. V práci aj v bežnom živote sme stále vo vysokom tempe a náhlení sa. Na hodine jógy si vieme konečne sadnúť, vyprázdniť hlavu, a nájsť vnútorný pokoj. A to všetko pri vedenej hodine, kde sú uvoľneným štýlom vysvetľované ásány, sekvencie, terminológia ako aj techniky dýchania či meditácie, a aj úplní začiatočníci si tu prídu na svoje.

Pondelok : 19:00-20:30
Streda : 19:00-20:30

Yoga pre úplných začiatočnkov

-

Gabriela Hviščová, Lucia Drozdová

yoggg

Koncept spočíva v dvoch fázach yogovej praxe. Prvá časť je zameraná na Yin formu tkz. pasívnu až meditatívnu formu praxe kde pracujeme s energiou - Pránou - ako terapeutickou metódou liečby tela aj duše, zvyšovaním flexibility a posúvaním hraníc.
Postupne sa presúvame o čosi plynulejšiu Yangovú formu pohybu a asán až po Vinyasa formu kde zosúladíme dych a pohyb v rôznych variáciách a prechodoch.

Na hodine môžete očakávať hlboký relax v pasívnej časti ale aj rôzne výzvy v tej aktívnej. Určite si nenechajte ujsť formu tejto jedinečnej kreatívnej yogy.

Vhodná pre začiatočníkov, pokročilých ako aj pre milovníkov Hatha Yogy a Yin Yogy.

 

Piatok 17:30-19:00

 

Yin Yang Yoga

-

Vanda Gallo

magda

Iyengar yoga je yoga presnosti. Venujeme pozornosť anatomickým detailom a presnému prevedeniu pozície. Pózy sa uchovávajú dlhší čas a zvyknú sa upravovať pomocou rôznych yogových rekvizít. Táto metóda je navrhnutá tak, aby systematicky kultivovala silu, flexibilitu, stabilitu a uvedomelosť a mohla byť terapeutická pre špecifické podmienky.

Iyengar yoga prichádza priamo z klasickej tradície Hatha jogy, ale vyvinula sa do veľmi presnej a jasnej metódy, ktorú moderný praktizujúci ľahko pochopí. Pozornosť sa venuje technickému zosúladeniu pozícií, aby sa myseľ dostala dovnútra, ale zároveň stále ostala spojená s realitou. Je veľmi vhodná ako doplnok k vašej yogovej praxi a na pochopenie a detailné prevedenie každej asany.

 B.K.S. Iyengar začal cvičiť yogu, pretože mal ako dieťa zdravotné problémy. S každodennou praxou zlepšil svoje zdravie a silu a pocítil  veľké zmeny vo svojom vlastnom tele. To mu umožnilo rozvinúť rozsiahle vedomosti o anatómii a terapeutickom prístupe k praxi. Uznal, že všetky telá sú jedinečné a majú odlišné silné a slabé stránky.  Iyengar tiež obhajoval používanie rekvizít - blokov, stoličiek, pásov, prikrývok atď. - aby pomohli študentom získať správnu rovnováhu vhodnú pre svoju prax. To tiež zabezpečilo, že asány mohli byť vykonávané bezpečne a harmonicky.

 

Iyengar Yoga

-

Magda Jarkovská

sujit-color

Sujit sa narodil v indickej Kerale ktorej sa zvykne hovoriť “Gods own place” v preklade “Boží domov”.  Jedno z najkrajších miest na svete bolo i Sujithovým domovom, ale aj miestom kde nadobudol vzťah yoge a získal svoju početné znalosti a schopnosti.  Dlhé roky študoval po boku špičkových yogových osobností nielen yogu ale aj Ajurvédsku medicínu.  V Kerale pôsobil od roku 2011 centre Vedanta. Potom sa rozhodol cestovať a rozšíriť svoje pôsobenie do Európy kde učí a pôsobí dodnes. Spomedzi mnohých krajín mu učarovalo aj Slovensko pretože – ako sám hovorí – sú tu láskaví a dobrí ľudia.  Na jeho hodinách zažijete veľmi tradičnú yogu, ktorá sa praktikuje na juhu Indie. Sujith dáva veľký dôraz na správne prevedenie asán a terapeutické účinky yogy. Tiež organizuje početné poznávacie pobyty po celom svete. Je to človek ktorý vyniká múdrosťou a skromnosťou, otvorenosťou a precíznosťou. Presne tieto kvality a mnoho dalších predvedie na svojej hodine. Je sa načo tešiť
Lektor funguje formou workshopov, ktoré vždy avizujeme. 

Hatha Yoga

-

Sujith Sudakaran